1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Лаптоп за мобилни муабети

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Vavo, 26 Април 2009.

1. Vavo

Vavo
    Intern

270
    15
    20 oктомври 2007
    Машко
    Не го користам толку мобилниот за комуникација..но ме интересира..за следниот мобилен..дали е возможно и како наједноставно..да го поврзам мобилниот со лаптоп и преку лаптоп да зборам и да праќам СМСи. По можност ако има и кит за развој на таков софтвер а не некое глупо програмче од производителот.

Знам дека за СМС е можно.

Ми текнува на времето дека можеше преку компјутер да збориш на фиксна телефонија преку модемот...и секретарка да ти биде, и да прикажува број.

Значи решение...компјутерот да „има“ сим картичка и целата интеракција да ја правам преку компјутер а не да стискам на ситните копчиња.

2. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Кажи ми што мобилен имаш?

3. Vavo

Vavo
    Intern

270
    15
    20 oктомври 2007
    Машко
    Sony Ericsson J210..стар е. Само дата кабел поддржува ама го немам, а на инфра ред само сликички може... додуша имам и 2 многу појаки..со пукнат екран..не се мои ама не им ни требаат..треба да ги барам ..не ми се при рака

4. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Види вака Нокиа си има Nokia PC Suite, конекција можеш со лап топ да воспоставиш на трите начини (кабел, ир и блутут). Ако најдеш нокиа со помош на Bluetooth ќе ги имаш сите опции скоро како да си на телефонот единствен проблем ќе ти биде што ќе мораш да ставиш слушалката на уво кога зборуваш а повик можеш да прифатиш/одбиеш преку Pop up кој ти излегува кога ти ѕвони телефонот. Јас така си ја работам мојата нокиа и супер е до сега не ми правело проблеми.

5. Vavo

Vavo
    Intern

270
    15
    20 oктомври 2007
    Машко
    А звукот преку микрофонот и звуцките од лаптоп да одат? Како Скајп?

Сподели

Вчитување...