1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лаптоп Lenovo V330: i5 8250u, 8GB DDR4, RX530 2GB, 256GB M.2 SSD, 15.6" IPS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 22 Мај 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,339
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам многу малку користен и безпрекорно сочуван лаптоп Lenovo V330, без знаци на користење и со батерија во перфектна состојба со следнава конфигурација:

  CPU: Intel Core i5 8250u (4 cores/8 threads)
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR4-2400MHz
  VGA: Radeon RX530 2GB gDDR5
  SSD: Sandisk x400 M.2 256GB
  ODD: DVD-RW
  Display: 15.6" Full HD IPS anti-glare
  Webcam: 720p HD with physical shutter
  OS: Licensed Windows 10 Professional

  Подлежи под гаранција до средина на Септември 2020. Доаѓа со свежо инсталиран и update-уван оперативен систем, сите драјвери и софтвер од Lenovo.

  20200522_085231.jpg 20200522_085208.jpg 20200522_085138.jpg 20200522_085150.jpg

  Цена, фиксна: 22000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Мај 2020
  На Draynor, GGTT1, Ace Lud и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,339
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  690
 2. smole
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  2,824
 3. -Ata-
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  888
 4. viktorce
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  485
 5. SpiritBond
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  666
Вчитување...

Сподели

Вчитување...