1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лаптоп Lenovo V330 15"

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SpiritBond, 26 Април 2020.

 1. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  296
  641
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Продавам перфектно сочуван, без знаци на користење Lenovo V330 15" со преостаната гаранција до 10.9.2020, купен од Динамит.
  Спесификации на лаптопот:
  CPU: 8th Generation Intel® Core™ i5-8250U 4c/4t
  RAM: 2x4 GB DDR4 2400 Mhz
  GPU: AMD Radeon™ 530 2 GB GDDR5 VRAM
  Screen: 15" FHD (1920 x 1080) antiglare
  Webcam: 720p HD with physical shutter
  Storage: 500 GB 7200rpm HDD
  DVD RW +/-
  Цена: 20000 ден.
  Можност за надоградба на рам со нов 16 ГБ стик од HyperX (5 години гаранција) за вкупно 20 ГБ - 24000 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  • IMG-0602.jpg
   IMG-0602.jpg
   Големина:
   2.4 MB
   Прегледи:
   159
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Колку слота за РАМ има, ако се два, дали има поента 1×16 и 1×4 ?
   
 3. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  336
  412
  18 ноември 2013
  Машко
  На официјалната страна исто пишува уп то 20ГБ па претпоставувам дека тие 4ГБ се залемени и можеш максимум уште 16 да додадеш за тотал од 20ГБ
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  296
  641
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Како што кажа членот погоре, 4ГБ се залемени, еден слот за надоградба.

  Исто така сакам да се поправам, процесорот е 4c/8t место 4c/4t односно има hyper-threading.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  296
  641
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање

Сподели

Вчитување...