1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лаптоп Lenovo IdeaPad 100 (i3-5005U, NVIDIA 920m, 4GB DDR3)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 15 Април 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам лаптоп Lenovo IdeaPad 100, одлично сочуван и малку користен. Лаптоп е следниве спецификации:

  Display: 15.6" HD LED SLIM
  CPU: Intel Core i3-5005U (2.00 GHz, 3MB Cache)
  RAM: 4GB DDR3 1600MHz DDR3L
  Video: NVIDIA GeForce 920A 2GB
  HDD: HITACHI 500Gb Slim
  Optical Drive: DVD-RW
  Ports: 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 ,4-in-1 reader (MMC, SD, SDHC, SDXC), HDMI, Ethernet (RJ-45)
  Communications: 802.11 b/g/n WiFi, 100/1000M LAN, Bluetooth 4.0
  Батерија држи повеќе од 2 часа

  Достава низ цела Македонија.
  Цена: 10000 ден

  Lenovo1.jpg Lenovo2.jpg Lenovo4.jpg
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
  Контакт: 076/476-017
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...