• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Лаптоп Lenovo G505

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mickeymkd

Intern
7 јануари 2009
413
42
Лаптопот е многу малку користен, без посебни траги на користење. Со него следува оригиналниот полнач, како и маус A4tech. Батеријата е сеуште функционална и нема некој значителен пад во времето на користење со батерија.

Конфигурација:
AMD E2100 1Ghz Processor
4GB DDR3 RAM
500 GB HDD
15.6 inch LCD
DVD-RW
Webcam
без лиценциран OS.

IMG_20190213_215210.jpg IMG_20190213_215225.jpg IMG_20190213_215316.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,212
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно