• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

лаптоп huawei D14 или D15 каде може да најдам?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nikola G

Gaining Experience
18 септември 2017
83
81
Пријатели сакам да купам лаптоп Huawei D14 со Amd Ryzen 7.
Купил братучед и лаптопов е стварно oдличен, слика звук, тенок, гледам на нет дека исто се препорачува во топ 3 лаптопи до 650еу

Но неможам да ги најдам никаде кај нас.

Досега прашав во Анхоч, Нептун, Сетек, Техномаркет, лаптопи.мк, Хуавеи.
Сите го имале ама се распродал.

Прашав во анхоч и рекоа дека донеле 30 парчиња но се продале за 2-3 дена.
Нептун имаат huawei aма само моделот х pro oд 90000 ден што ми е to much, а и немам потреба.

Сетек проверив исто, ама немаат ни тие. освен едно парче во еден два градa, и еднаш се имам изгорено така. ќе платам и незнам каков лаптоп ќе добијам. Може и скршен или преправан да ми дадат, па отпаѓаат они.

Се јавив и на еден број кој го најдов на гоoгле за хуавеи и тие ми рекоа дека немаат на залиха, Март требало да им стигнат, но поради голема побарувачка треба капар да им се остави.

Ако некој знае каде можам дa најдам во Скопјево нека посочи.
 
Последна промена:

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
375
266
Барав и јас исти пред 10 дена. Не најдов никаде. Тешко да најдеш.
Best buy e за парите и се продава брзо.
Месецов ми беа план да земам Сони PS5 и хуавеи лаптопов.
И на крај ништо не фатив.

Ако најдеш некаде пиши ми. И јас сум за земање.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,697
1,089
Сетек проверив исто, ама немаат ни тие. освен едно парче во еден два градa, и еднаш се имам изгорено така. ќе платам и незнам каков лаптоп ќе добијам. Може и скршен или преправан да ми дадат, па отпаѓаат они.
Друже не се секирај, и јас така земав. Пријател работеше во АМЦ и ми вика само 1 има во Охрид на излог е.

Јас му викам напни другар да не го земе некој пред мене. И он напна, го зема пред да го плата, па после некој ден го платив.

Од тогаш само дисплејот еднаш се одлепи, ама не е проблем што не се решава со 2 сервиси.

Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,587
2,832
Gaston's setup  
Audio
AR
Друже не се секирај, и јас така земав. Пријател работеше во АМЦ и ми вика само 1 има во Охрид на излог е.

Јас му викам напни другар да не го земе некој пред мене. И он напна, го зема пред да го плата, па после некој ден го платив.

Од тогаш само дисплејот еднаш се одлепи, ама не е проблем што не се решава со 2 сервиси.

Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
Заебан хумор...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Nikola G

Gaining Experience
18 септември 2017
83
81
Барав и јас исти пред 10 дена. Не најдов никаде. Тешко да најдеш.
Best buy e за парите и се продава брзо.
Месецов ми беа план да земам Сони PS5 и хуавеи лаптопов.
И на крај ништо не фатив.

Ако најдеш некаде пиши ми. И јас сум за земање.
Тешко, јас сум спремен да платам и 3000 денари повеќе од сегашната цена само да го има некаде.
Денес се јавив и во хуавеи Србија
И кај нив е се потрошено. На прашање дали би добиле за скоро и тоа незнаеа да ми кажат.
Ми кажа само дека Веќе имале и преднарачки.


Мислењето е автоматски споено:

Друже не се секирај, и јас така земав. Пријател работеше во АМЦ и ми вика само 1 има во Охрид на излог е.

Јас му викам напни другар да не го земе некој пред мене. И он напна, го зема пред да го плата, па после некој ден го платив.

Од тогаш само дисплејот еднаш се одлепи, ама не е проблем што не се решава со 2 сервиси.

Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
Да ама АМЦ и Сетек се два различни света. На првиве им верував и одма би го земал.
Али со Сетек се имам изгорено на таа финта веќе еднаш.
Кај сетек може да платам лаптоп, а да ми стигне ѓубре. А и логично е,
Ако се било во ред со тој еден лаптоп до сега ќе се продал, или ќе го донеле во Скопје. Цел балкан го бара лаптопов, и само Сетек го има едно парче на лагер.
Гледаат да изгорат некој како по обичај.
 
Последна промена:

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,527
918
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Го има во Setec и Neptun во СитиМол.
 

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
419
566
И јас се заинтересирав за лаптопов, откако го пропуштив огласот од Динамит. Го има во Анхоч и во Сетек. Него во сличен ценовен ранг го видов и овој, па што мислите кој би бил подобар избор?


Процесорот е евидентно подобар, и екранот е 300 nits vs 250 nits, полесен итн..
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,527
918
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
не знам што прават со сајтовие фирмиве, и други ствари немаат на сајт :/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,081
Мислења
838,018
Членови
28,994
Најнов член
backA
На врв Дно