1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Laptop HP Pavilion X360 Convertible 14" + touch pen

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Март 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам безпрекороно сочуван лаптоп Laptop HP Pavilion X360 Convertible 14-cd0607nz произведен на 30 Август 2018, купен крај на Декември 2018 од Германија. Лаптоп е практично нов, без никакво козметичко оштетување како сега да e отпакуван. Користен е многу малку. Пред неколку дена му е додадена RAM меморија и му се разменети (swap) копчињата од тастаурата "Y" со "Z" и "?" со "-".

  Ги има следниве спецификации:
  Intel Core i5 8250U 4 cores/8 threads 3.4GHz 6MB L3
  16GB(2x8GB) DDR4-2400
  256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD Hynix
  Full HD 14" Micro-Edge IPS multi touch screen /w Gorilla Glass 3
  Realtek RTL8821CE 802.11b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® + Bluetooth® 4.2
  HP Wide Vision HD-Camera /w dual-array digital mic
  Bang & Olufsen Stereo Speakers


  Димензии: 32,35 x 22,42 x 1,97 cm
  Тежина: 1.59kg

  Дополнително му е купено пенкало за тач-скринот:
  https://www.amazon.de/HP-1MR94AA-UU...=UTF8&qid=1551731360&sr=8-2&keywords=x360+pen

  hp1.jpg hp2.jpg hp3.jpg hp4.jpg hp5.jpg

  Гаранција (во Македонија)има едниот модул рам меморија (G.Skill DDR4-2400).

  Цена, фиксно: 38000 денари
   
  Последна промена: 4 Март 2019
  На Lazarko, Roncic, omegaRED и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Мала корекција на цената - форумска цена, фиксно 37000 денари!
   
  На GGTT1 и toshex им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Форумска цена: 35000 денари, фиксно!!!!
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  34000!
   
  На Seekey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  33000 денари!!!
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,945
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
Слични теми
 1. Kupe3
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,044
 2. theMAD
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,472
 3. bxxxn
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  554
 4. DrMTR
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  5,604
 5. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  300
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...