1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Laptop HP Envy 17: i7 8550U, 16GB DDR4, Samsung SM961 1TB, MX150 4GB, 4K IPS 17.3"

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 11 Септември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,996
  12,356
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам многу малку користен и одлично сочуван лаптоп HP Envy 17 со следнава конфигурација:
  Intel Core i7 8550U
  16GB DDR4-2400
  Samsung SM961 NVMe M.2 1TB
  nVidia GeForce MX150 4GB gDDR5
  17.3" IPS 4K display
  Backlight keyboard
  802.11b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi and Bluetooth 4.2 combo
  Bang & Olufsen, dual speakers, HP Audio Boost
  HP Imagepad with multi-touch gesture support;
  1 USB 3.1 Type-C Gen 1 (Data Transfer up to 5 Gb/s, DP1.2, HP Sleep and Chargе);
  3 USB 3.1 Gen 1 (1 HP Sleep and Charge); 1 HDMI; 1 RJ-45; 1 headphone/microphone combo
  DVD-RW
  Windows 10 Pro

  Продизведен втора половина на 2018, купен почеток на 2019. Батеријата му е одлична и трае неколку часа. Козметички е одлично сочуван, има минимални(практично незабележителни) грепки на долниот капак во средина(се гледа на последната слика), додека останатите делови од кејсингот, екранот и тастатуата се безпрекорно сочувани.
  20190911_221846.jpg 20190911_222048.jpg 20190911_221601.jpg 20190911_221820.jpg

  Цена, фиксна: 50000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 11 Септември 2019
  На Necromancer, dzunko, GGTT1 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,996
  12,356
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...