Лаптоп до 2000eur

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од mrmarko4fun, 26 Јули 2017.

 1. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Intern

  71
  30
  26 Јули 2017
  Машко
  Здраво дечки,
  Сакав одамна да земам некој добар лаптоп кој ке служи за секојдневни работи, факултет и играње игрици, најдобро за оваа цена единствено можев да најдам е ASUS ROG G752VSK:
  ASUS ROG G752VSK-GC418T (FHD)

  Во анхоч имаше Alienware R17 со исти перформанси, само отклучен Skylake процесор, без опција за надградба на рам, ссд и се тоа во пакет за 500eur поскапо од асусот.
  Anhoch PC Market Online - Notebook Dell Alienware 17 R4 Intel® Core™ i7-6820HK Processor 16GB/256GB SSD + 1TB HDD/GTX 1070 8GB
  Ако има некој подобар за оваа цена понудете, фала :=)
   
 2. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,818
  2,314
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  Apple за на факултет да оставиш впечаток на колешките :). Игрите остај ги за десктоп.
   
  На Psycore, mkextremer, SmartGuru и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,036
  3,316
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Некој Dell XPS би земал за таа сума ако си за Windows. Има и други добри гејмерски лаптопи ама слабо понуда кај нас.

  Испратено од Nexus 6P преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,274
  5,145
  27 Март 2014
  Asus-ов е 5КГ
  тежок. Тешко тебе ако треба да го носиш секојдневно со тебе. За перформасните не дискутирам. Одличен е. Alienware-от е преценет. Ја би разгледал и MacBook доколку ги даваш тие пари.
   
  На P.Overdrive му/ѝ се допаѓа ова.
 5. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  482
  454
  23 Јуни 2010
  Еве нешто помалце грдо, гломазно, и тешко.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  108
  25 Август 2016
  Машко
  Последна промена: 26 Јули 2017
 7. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  108
  25 Август 2016
  Машко
  I sekako da ne go zaboravam Razer Blade (Full HD i 256GB varijantata) koj e definicaja za gaming i profesionalnost vo edno a kosta otprilika tolku (1900$). The New Razer Blade Gaming Laptop
   
 8. ^SaFt^

  ^SaFt^
  Gaining Experience

  126
  58
  21 ноември 2013
  Машко
  1. Dell-Alienware-R4-GTX-1070-Laptop-Core-i7-7700-HQ-16-GB-256GB-SSD-1TB-HDD (2400e).

  2. HP Omen Gaming 17- w207nv Laptop (Core i7 7700 HQ/12 GB/256GB SSD + 1TB HDD/GTX1070 8 GB) ( 1800e.)

  3. HP Omen Gaming 15-Ax201nv Laptop (Core i7 7700 HQ / 12GB / 128GB SSD + 1TB HDD / GTX 1050 Ti 4GB) with Full HD IPS Screen 15.6 "IPS 1920 x 1080 (1370e)

  4. HP OMEN 17-w202nv Laptop (Core i7 7700HQ/12 GB/256GB SSD + 1TB HDD/GTX 1050 4 GB) 17.3" Full HD IPS 1920 x 1080 (1250e)

  5. Dell Inspiron Gaming 7567-7149 Laptop (Core i7 7700 HQ / 8GB / 1TB Hybrid / GTX 1050Ti 4GB) 15.6 "Full HD 1920 x 1080 (1170e)

  6. Dell Inspiron Gaming 7567-7163 Laptop (Core i7 7700 HQ / 16 GB / 512 GB / GTX 1050 Ti4 GB) With Ultra HD IPS Screen 15.6 "UHD 3840 x 2160 ( 1600e.)


  7. Dell Inspiron Gaming 7567-7156 Laptop (Core i7 7700 HQ / 8GB / 128GB SSD + 1TB HDD / GTX 1050 Ti 4GB) 15.6 "IPS 3840 x 2160 (1500e)

  8. Dell Inspiron 7566 Laptop (Core i7 6700HQ / 8GB / 256GB SSD + 1TB HDD / GTX 960 4GB) Display: 15.6 "UHD 3840 x 2160 (1350e)

  9. Lenovo Legion Y520-15IKBN 80WK00NLGM Laptop (Core i7 7700HQ / 8GB / 128GB SSD + 1TB HDD / GTX 1050 Ti 4GB) 15.6 "Full HD IPS 1920 x 1080 (1170e)

  poveke info porka

   
  Последна промена: 27 Јули 2017
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  674
  507
  27 Април 2010
  Машко
  Земаш кеш 2000 евра идеш тука + им бараш попуст уште :

  asus g701vik-gb062r 17.3" i7-7820/32/1tbssd/gtx1080-8/win10pro

  Го купуваш и со здравје да си го користиш звер машина звер изработка моментално најакиот лаптоп што го има кај нас на пазар немој да го плаќаш името гледај ја конфигурацијата со тоа што корисник сум на рог лаптопи гејмер машини од асус и сум немал никаков проблем со ниеден лаптоп , а и до ден денес можеш да видиш во мојот поптипс дека сум на АСУС рог лаптоп.

  Поздрав
  Зоки
   
 10. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,200
  1,086
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ако спуштаат 1000 евра, и ја би го зел така :D
   
 11. mdeni

  mdeni
  Practice makes perfect

  2,086
  1,824
  24 Септември 2012
  Мислам дека Димитар за вакви суми може да искочи во пресрет со добра зделка.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Astro

  Astro
  Guru

  4,840
  6,076
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  2000 евра за лаптоп?

  Абе ни професионалците не даваат толку пари за лаптоп. Земи пристојна машина за 700-800 евра и за 1200 склопи десктоп за гејминг. Моронизам е да влечкаш ROG од сто кила и 2000 евра на факултет. Научете се веќе на примерно однесување, доста само курч.
   
  На NikacXMKD, damil, Војвода и уште 9 други им се допаѓа ова.
 13. Luki Junior

  Luki Junior
  Gaining Experience

  114
  195
  28 Декември 2015
  Машко
  Ако можеш, порачај си од овие. Нема да зажалиш.
  GAMING

  Ќути, за малку и јас ќе ги дадев. Па ги лупнав сите во десктопот. :D:D
   
 14. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Да им бараш попуст во нептун тоа ти е трагикомедија. Не дават никаков попуст колку е со хепи цена толку си останува.

  И посебно нека отвара очи ако сака да купува било што од таму не само он и сите други. Затоа што јас сакав од таму да купам 55 инчен телевизор од таму и кажувам му на продавачот да го пуште да го тестирам и го пали и коа гледам на долниот екран широка црна линија и почна продавачо да ми праве филмови дека тоа било од тв каналот и му викам ајде мени каналите да видам и гледаме на сите канали покажува црна линија и ми вика "Еј па сварно имало линија јас не сам знајал"

  Најдобро ќе помине да го контактира @Dinamit
   
 15. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Intern

  71
  30
  26 Јули 2017
  Машко
  Каде би можел да го најдам во МК? Се мислев и ултрабук да земам, но го имаше само во Бугарија од лаптоп бг
  DELL XPS 15 (9560) | Laptop.bg - Технологията с теб
  Со 16гб, 256 ССД и 1080п го продаваат за 2064eur.
   
 16. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Intern

  71
  30
  26 Јули 2017
  Машко
  Го тражев и овој цело Скопје го превртев, каде и да прашаш нема, као не се продавал брзо па не им се исплатело да донесат, а и не биле партнери со разер.
   
 17. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Како што знам кај нас само го има 13инчниот. Види во макпетрол контактирај ги направи еден муабет како што ако се нафанат да ги го порачат.
   
 18. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Intern

  71
  30
  26 Јули 2017
  Машко
  Ги искокнтактирав моментално ги немаат на лагер, ми даде информација само за 13 инчот:
  XPS 13 9360/Core i7-7660U/16GB/512GB SSD/13.3" QHD Touch/Intel HD 620/Cam & Mic/WLAN + BT/Backlit Kb/W10Pro/vPro ……………… cena 129.500,00 den
  А за 15 инчот ке добијат информација наредната недела.
  Го испорачуваат за 30 дена.
   
 19. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,036
  3,316
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Макпетрол или ИТД кај нас друже.
   
 20. ^SaFt^

  ^SaFt^
  Gaining Experience

  126
  58
  21 ноември 2013
  Машко
 21. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,274
  5,145
  27 Март 2014
  Скапо е ова за тие пари.
   
 22. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,818
  2,314
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
 23. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,383
  3,709
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  computeruniverse online shop | Technology at cheap prices дава цени БЕЗ мерверштојер (значи за извоз од ЕУ) плус имаш да видиш цена на транспорт до Македонија. Тури 5% царина и отприлика тоа ти е крајна цена. И јави се во Макпетрол да прашаш за колку они ќе ти до донесат со локална гаранција.
   
  На Dace23432 и aleksuperior им се допаѓа ова.
 24. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  108
  25 Август 2016
  Машко
  Moja preporaka za computeruniverse, samo ne sum znael deka e 5% carina na elektronika.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Intern

  71
  30
  26 Јули 2017
  Машко
  Одлична понуда само кој тип на достава да изберам DHL или UPS.
  Во DHL има Bank transfer има и SOFORT Banking и дали треба цела сума да се уплати, на пример
  Dell XPS 15-9560 GQ:33180303-4 W10 Pro - Laptops / Notebooks - computeruniverse
  Изнесува 2000.53eur и царина 100е значи 2100.53eur да уплатам или кај се плаќа царината?
  Извинете малку овака што прашувам но за прв пат купувам онлајн што оди преку банка.
  [​IMG]
   
  Последна промена: 27 Јули 2017
Слични теми
 1. bobmkd
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  634
 2. l1d0v1c
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  984
 3. draganamon
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,260
 4. JensenInterceptor
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  426
 5. lynx
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  279
Вчитување...

Сподели