• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Лаптоп Asus Zenbook Flip 14" UX463F ( i7 10thgen, 16gb ram, 500ssd, mx250)

 • Ја почнал/а темата
 • #1

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
179
93

Intel® Core™ i7-10510U Processor 1.8 GHz (8M Cache, up to 4.9 GHz, 4 cores)
Intel® UHD Graphics 620, NVIDIA® GeForce® MX250, 2GB GDDR5
16 GB RAM
500GB SSD
1920x1080 Touch Display + Screenpad
ЦЕНА: 45,000 денари

Лаптопот е купен нов 68,000 денари, сеуште е под гаранција, имам потреба од MacBook и тоа е причината за продажба, предност имаат луѓе кои продаваат macbook и би сакале да извршиме размена со можна доплата од моја страна.
 

Атачменти

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
449
374
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Би било подобро да ставиш слики од лаптопот, наместо слики од интернет. Како е со батеријата? Колку време го користиш?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

AfterMaxify

Gaining Experience
18 септември 2012
179
93
Лаптопот е без грепка, користен точно една година, има одлична батерија 6-8h може да издржи, доста компактен и тенок, има тач дисплеј може да се користи како таблет за цртање, има дисплеј на падот доле и face unlock, некои интересни premium features. 6A8C013E-CA61-4AF2-95B0-310632F9BC2D.jpeg
еве и слика.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,551
4,235
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Супер е цената, не се погодивме за некои 2 недели, јас купив нов Lenovo 14ка со i5 11th gen, без графичка и 8GB за околу 30.000к. Така што кој го види овој нека го зграпчи, добра зделка е според тоа што има на пазарот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,344
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно