Проценка Лаптоп Asus X555LN

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Motherboard, 11 Јануари 2017.

 1. Motherboard

  Motherboard Wax on, wax off

  139
  176
  4 Септември 2015
  Машко
  Размислувам да земам некоја појака машина па прво дали може една проценка на лаптопот кој го имам моментално па да се направат пресметки што би можело да се набави :D

  Лаптопот е сеуште под гаранција и трае до 11.04.2017 (2 години)
  можам да кажам дека е користен многу малце непушач строго во домашни услови, со батерија е добар држи околу 2.5-3h, има многу мали знаци од користење на неколку места.

  Линк: https://www.asus.com/Notebooks/X555LN/
  Шасија: пластика
  Екран: HD 15.6"
  Перформанси:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro Sensei

  3,852
  4,675
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  15.000
   
  На Motherboard му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Fatihh
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,091
 2. Problemo
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,848
 3. Creed_Bratton
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  625
 4. goodboy
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  660
 5. bobipp

  Проценка Лаптоп ASUS F5R

  Одговори:
  8
  Прегледи:
  773
Вчитување...

Сподели