Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Лаптоп Asus X509FB (i7-8565U, 8GB RAM, 512GB SSD, MX110)

Статус
Затворена за нови мислења.

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
173
135
teokitan додаде нов оглас:

Лаптоп Asus X509FB (i7-8565U, 8GB RAM, 512GB SSD, MX110) - Проценка

Барам проценка на Asus лаптопот од насловот, купен од Сетек во мај 2020. Лаптопот е во одлична состојба и размислувам да го продадам поради евентуална надградба.

Екран: 15.6"
Процесор: Intel i7-8565U
Рам: 8GB (2x4GB)
SSD: 512GB Intel nvme
Порти: USB, USB-C, HDMI, LAN, Micro SD
Оштетувања: нема
Серија: VivoBook

Видете го целиот оглас...
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
173
135
Еве слика. Инаку заборавив да напишам во описот, лаптопот има и dedicated графичка Nvidia MX110 2GB.

asus2.jpg asus1.jpg
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
173
135
Ви благодарам за проценките. Бидејќи тие цени сметам дека се прениски за продажба на лаптопов, огласот за сега го затворам. Во случај да најдам замена што ми одговара ќе направам нов оглас со 20гб рам имајќи предвид дека едниот стик од 4гб го сменив со стик од 16гб.
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Зезате со проценкиве, лаптопчево е ѕверче, уште ако има фул хд ипс, 200 евра се премалку. За тие пари може само некое срањце со целерон да се добие.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.110
Мислења
974.643
Членови
35.409
Најнов член
sendrit
На врв Дно