• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Laptop Asus Vivobook S510U

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,174
4,522
Ethermine
www.facebook.com
Decki ako moze procenka na laptopot
Specifikacii :
1. Procesor i5 8250u
2. Ram edna plocka ddr4 8gb
3. SSD 500gb Samsung.
4 Grafika Nvidia Geforce 940mx
5. Baterija 30-40min.

Zabeleski : bliding skrin na kjosevite , sitni grebanici na nekoi mesta.
Sliki vo prilog.
Sleduva so polnac originalen , kutijata negova otkako e kupen nov.
IMG_20210928_192457.jpg IMG_20210928_192452.jpg IMG_20210928_192415.jpg IMG_20210928_192427.jpg IMG_20210928_192356.jpg
 
Последна промена:

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
906
750
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
mn eftin laptopot
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,714
Мислења
863,134
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно