1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Лаптоп ASUS S400C

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steff_Maja, 30 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Ве молам за проценка на лаптоп ASUS S400C.
  Солидна козметичка состојба, батерија држи околу 2ч.

  Intel i5 3317U 1.70Ghz
  6GB RAM
  SanDisk SSD U100 24GB
  Samsung 850 EVO SSD 250GB
  14" TouchScreen 1366x768
  Win8 лиценца (има recovery USB со 8, а моментално инсталирано Win10)

  На сликата е прикажано едното ќоше оштетено (куќиштето) и има проблем со звук. Не работи. Пробано со преинсталации и драјвери, не функционира. Користен е со bluetooth слушалки или звучници.

  Dicallo торба гратис.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На conspiracy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  601
  530
  27 oктомври 2016
  5500 денари

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  Astro, Garfield' и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Заради мал број на проценки, ќе ставам моја цена која што не е во согласност со горе наведената проценка.

  Цена 200Е со можност за замена со графичка и моја доплата.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Нова цена 11.000 ден, без замени.
   
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
 6. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,718
  21 Јануари 2009
  Може да ми ја објасниш функцијата на ова
  SanDisk SSD U100 24GB
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Секако, софтвер за дијагностика коли кој што е врзан на сериски од диск.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Се трга од продажба, клуч.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...