1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено LapTop ASUS ROG Zephyrus S (GX701GWR)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 29 Мај 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  Се продава лаптоп ASUS ROG Zephyrus S (GX701GWR)

  Моделот е : GX701GWR

  Процесор : Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz

  Графичка : NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB GDDR6

  Рам меморија : 48GB

  SSD NVME : 1TB

  Со него добивате лиценциран Windows 10 Home кој е поврзан со матичната т.е чим го инсталирате Windows 10 автоматски ви е активиран без потреба од сериски број.

  Поради тоа што лаптопот нема лан порта со него како додатна опрема добивате :

  USB To Ethernet : DUB‑1312 - USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter

  Репастирани му се процесорот и графичката со Thermal Grizzly Conductonaut : https://www.thermal-grizzly.com/en/products/26-conductonaut-en

  Сите термални падови се сменети со 0.5мм и 1.0мм ARCTIC Thermal Pad = https://www.arctic.ac/eu_en/thermal-pad.html

  Со него заедно како поклон од мене добивате : Остатокот од Thermal Grizzly Conductonaut, термални падови од 1.0мм и 0.5мм и постоље Cooler Master.

  Значи лаптопот е одржаван,чистен,чуван како што треба и е во топ форма, на него се работи и нема никаква мана, со тоа што 90% од времето се користи со екстерен монитор, маус и тастатура.

  Гребаници или било какви оштетувања на кои можете да помислите на лаптопот нема да најдете.

  Секој кој сака да го види и тестира дали на игра или на било кој друг начин е добродојден кај мене дома.

  3.jpg 4.jpg 1.jpg 2.jpg

  Цена : 104000 илјади денари без никакви замени само кеш пари.

  Контакт/Viber/Telegram/Whatsapp : +38975651213 Зоки
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  Нова цена : 100000 илјади денари
   
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  868
  760
  27 Април 2010
  Машко
  Продаден на @Bozoo со здравје маста да му ја извади.
   
  На Tenny, Bozoo, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Astraion

  Продадено Asus x550c лаптоп

  Astraion, 12 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  802
 2. AleksandarT
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  487
 3. AleksandarT
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  999
 4. Roxas
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,678
 5. AfterMaxify
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,719
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...