1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LapTop ASUS ROG Zephyrus S (GX701GWR)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 23 Февруари 2020.

 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  Се продава лаптоп ASUS ROG Zephyrus S (GX701GWR)

  Лаптопот е купен на 22 јули 2019 година од USA.

  Рам меморија : 48GB со тоа што додадена е самсунг рам меморија од 32GB.

  SSD NVME : 1TB

  Сите други спецификации можете да ги видите на официјалната страна на асус спрема моделот (GX701GWR) : ROG ZEPHYRUS S (GX701) | Laptops | ASUS Global

  Со него добивате лиценциран Windows 10 Home кој е поврзан со матичната, но од мене добивате клуч за Windows 10 Professional.

  Со него како додатна опрема добивате :

  USB To Ethernet : USB Адаптер D-LINK DUB-1312

  UGREEN = USB-C To DisplayPort Cable = Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

  Со лаптопот ги добивате кутијата негова и веб камерата која не е користена воопште.

  Репастирани му се процесорот и графичката со Thermal Grizzly Conductonaut : Thermal Grizzly High Performance Cooling Solutions - Conductonaut

  Сите термални падови се сменети со 0.5мм и 1.0мм ARCTIC Thermal Pad = https://www.arctic.ac/eu_en/thermal-pad.html

  Значи лаптопот е одржаван,чистен,чуван како што треба и на него се работи и нема никаква мана, со тоа што 90% од времето се користи со екстерен монитор, маус и тастатура.

  Гребаници или било какви оштетувања на кои можете да помислите на лаптопот нема да најдете бидејќи е сочуван максимално.

  Секој кој сака да го види и тестира дали на игра или на било кој друг начин е добродојден кај мене дома.

  20200222_143256.jpg 20200222_143319.jpg

  Цена : 120000 илјади денари без никакви замени само кеш пари.

  Лаптопот може да се купи и со BITCOIN.

  Контакт/Viber/Telegram/Whatsapp : +38975651213 Зоки
   
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  119000 илјади денари.
   
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  118000 илјади денари.
   
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  117000 илјади денари.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  115000 илјади денари
   
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  113000 илјади денари
   
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  112000 илјади денари
   
 8. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
  110000 илјади денари
   
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
 10. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
 12. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  832
  768
  27 Април 2010
  Машко
Слични теми
 1. Astraion

  Продадено Asus x550c лаптоп

  Astraion, 12 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  750
 2. AleksandarT
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  458
 3. AleksandarT
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  944
 4. Martin Arsov
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  382
 5. Roxas
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,630
Вчитување...

Сподели

Вчитување...