1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лаптоп ASUS ROG Zephyrus S (GX701GWR)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DemoUser, 18 Август 2019.

 1. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Како што гласи насловот се продава лаптопот.

  Моделот е GX701GWR

  Рам меморија : 16GB

  SSD NVME : 1TB

  Другите спецификации можете да си ги видите сами на : ROG ZEPHYRUS S (GX701) | Laptops | ASUS Global

  Со него како додатна опрема добивате :

  USB To Ethernet : USB Адаптер D-LINK DUB-1312

  UGREEN = USB-C To DisplayPort Cable = US $15.99 25% OFF|Ugreen USB C to DisplayPort Cable USB 3.1 Type C DP Thunderbolt 3 Adapter for Samsung Galaxy S9/S8 Huawei Mate 10 Pro USB C DP on Aliexpress.com | Alibaba Group

  Купен е од амазон кај нас го нема овој модел и нема ни да го има освен ако не го нарачате од сет и да чекате од 1 до 2 месеци да стигне.

  Во нептун имате друг модел кој во спецификации е послаб од овој и нејќам за тој модел да се објаснуваме во врска со спецификации и цена.

  Гаранција има 1 година но нормално бидејќи не е купен од кај нас не се знае дали ќе ја уважат или не, а според тоа каква држава сме рачунајте шансите да не ја уважат се 95%.

  Лаптопот е купен на 22 јули 2019 година.

  Лаптопот нема никаква мана се продава поради тоа што ми се направи мерак/кеиф да земам друг пц од CORSAIR = CORSAIR ONE i160.

  Со лаптопот ги добивате кутијата, екстерната камера и сите други ситници кои дојдоа со него.

  За сите прашања,навреди, или ако сакате да си ја испукате нервозата, или било каков муабет сакате да си направиме околу лаптопот ве молам контактирајте ме по приватна порака.

  Цена фиксна : 160000 илјади денари стрикно кеш без замени или замени плус доплата.

  Слика од самиот лаптоп :

  rsz_l1.jpg

  Контакт/Viber/Telegram/Whatsapp : +38975651213 Зоки
   
  skullmonkey, causevd и на Tomislav96 им се допаѓа ова.
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Нова инфорамција околу лаптопот за потенцијалните купци и нормално тие што се разбираат што се е направено на него и колку плус е инвестирано во него, а за тие кои се плашат и не знаат подобро ич нека не го купуваат :

  Лаптопот е репастиран со Thermal Grizzly Conductonaut : Thermal Grizzly High Performance Cooling Solutions - Conductonaut

  Сите термални падови значи тотално секаде се сменети бидејќи на видеото на youtube кое го има човекот не ги менува тие под кулерот кои се наоѓаат за графичката.

  ARCTIC Thermal Pad = Thermal Pad | Thermal Compound for All Coolers | ARCTIC = купени од нексио

  Очистен после 5 месеци користење од прашина и гомца кои се собираат.

  Резултат idle температура е 40 до 43.

  На играње не крева повеќе од 70 75.

  Да наведам дека на лаптопот се е екстерно уклучено : монитор,тастатура,маус и самата тастатура и маус пад кој иде со него не се користени воопште.

  Лаптопот нема никаква мана не го продавам дека не работи или не чини меракот си го прави своето, а и ме чешка џебот па сакам да си купам друго објаснето е во првиот пост.

  Слика има закачено една како изгледа во натре.

  Цената си останува иста 145000 илјади денари фиксно.
   

  Прикачени датотеки:

  • L1.jpg
   Големина:
   5.1 MB
   Прегледи:
   145
  Последна промена: 14 oктомври 2019
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Последно намалување на цената за оваа година 140000 илјади денари фиксно.
   
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
 6. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
 7. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
 8. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Дур трае црн петок 135000 илјади денари
   
 9. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  790
  739
  27 Април 2010
  Машко
  Лаптопот се повлекува од продажба поради upgrade на рам т.е наскоро ќе има 48gb и upgrade на други ситници.
  Да не се објаснувам многу ако админ го прочита огласот го замоливам скрос да го избрише огласот и по потреба ако решам да го продавам лаптопот
  некогаш ќе се отвори нов оглас со се ново на него што е правено и менувано.

  Благодарам однапред
   
Слични теми
 1. Astraion

  Продадено Asus x550c лаптоп

  Astraion, 12 Јуни 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  726
 2. AleksandarT
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  442
 3. AleksandarT
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  908
 4. toshex
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  582
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  602
Вчитување...

Сподели

Вчитување...