• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Landing pages

  • Ја почнал/а темата
  • #1

papi

Intern
10 ноември 2007
6
0
nesto ne mi e jasno so ovie stranive, gledav nekoj video tutorial i ne skontav bas, ima li nekoj sto moze da mi objasni sto e rabotata so niv
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Во речникот на Интернет маркетингот, landing page (во буквален превод: слетувачка страна/страна на која се слетува) е страната на која посетителот на сајтот доаѓа.

Конкретен пример:
Доколку имаш веб сајт со 3 страни - index.html, zanas.html, kontakt.html

Доколку посетителите ти доаѓаат најпрвин на kontakt.html (преку Интернет пребарувач или реклама на која како дестинација е наместена таа страна) тогаш таа страна ке ти биде landing page. Значи тоа е страната на која посетителот ке дојде.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно