• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LAN

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
psybaron ti izgleda ne si cul za lan over the internet.
__________________
LAN over the Internet
Arrange multiple computers into their own secure network, just as if they were connected by a physical cable.

https://secure.logmein.com/products/hamachi/default.asp

nauci malku poveke za tie raboti i nemoj vise ti da mi drzes lekcii na mene sto e LAN i da mi kazuvas deka treba da se lugeto komsii za da igrat kako vo LAN.

P.S. Nie cel grad igrame dota vo mreza
username:dotaliga
password:1234**
 

Andrej

Intern
11 април 2007
24
0
S.N. mislam deka si vo pravo. Se gleda deka imas nekoe iskustvo vo ovie raboti.
:bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,060
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно