1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LAN помеѓу Ubuntu Desktop i Windows XP SP3 laptop

Дискусија во форумот 'LAN // WAN // MAN // PAN // CAN' започната од Cair, 13 Март 2009.

 1. Cair

  Cair
  Intern

  172
  2
  16 oктомври 2008
  LAN помеѓу Ubuntu Desktop i Windows XP SP3 laptop HP ако е можно да ги спојам инаќе имам TRENDNET TEW 652brp ваерлеас рутер
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
  Можно е .... сега незнаеш како ? Што сакаш да постигнеш со ЛАН-от да префрлаш фајлови или ?
   
 3. Cair

  Cair
  Intern

  172
  2
  16 oктомври 2008
  dada da si zemam neso od dekstop linux na laptopot
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
  Подеси ИП адреси на компјутерите и на убунтуто инсталирај самба серевр и во него додади ги фајловите кои сакаш да ти се гледаат на виндоус машината и тоа би било тоа.
   
  1 person likes this.
 5. vladoboss

  vladoboss
  Intern

  17
  1
  29 Април 2007
Слични теми
 1. Alexandar
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  6,039
 2. B@N@N@M@N
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  992
 3. super_hacker
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,566
 4. cobe
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,043
 5. pauly
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,082
Вчитување...

Сподели

Вчитување...