1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

LAN помеѓу Ubuntu Desktop и Ubuntu Server

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од [email protected]@[email protected]@N, 15 Февруари 2009.

 1. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
  Имам два компјутери повржани во LAN. Едниот Ubuntu Desktop 8.10 другиот Ubuntu Server 8.10 (CLI Only). Мислев дека ќе се најдат сами ама ништо.
  [​IMG]
  Како да ги повржам? :chudenje:
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
Слични теми
 1. super_hacker
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,555
 2. Cair
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,227
 3. Zimrie
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  984
 4. Fatal1ty_
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,973
 5. cobe
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,033
Вчитување...

Сподели

Вчитување...