• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

LALIGA.mk - Секогаш оригинални!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
207
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
LALIGA.mk - Секогаш оригинални!

Код:
http://laliga.mk/
LALIGA.mk е веб портал создаден за емитување вести од шпанската фудбалска лига, LigaBBVA.

Код:
https://www.facebook.com/Official.LALIGA.mk
Код:
http://twitter.com/LALIGAmk
Предлози, коментари, критики, позитивни, негативни, секакви, никакви, добредојдени. Бујрум! :)

Доколку темата е несоодветна, слободно може да се избрише.
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,246
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
 

Bozter

Баниран/a
24 октомври 2011
1,399
669
10/10. професионална изработка. ми се свиџа на дизајн :D

интересни ствари има :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
207
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Апдејт. Сајтот е номиниран за „Најдобар спортски сајт за 2012“ по само неколку недели активна работа :)
 

kuzman0v

Gaining Experience
14 декември 2008
598
74
Скопје
Интересно склопено сајтче. Инаку, еден предлог од мене - направете посебни страници за сите клубови со кратка историја, играчи и нивна статистика. Знам дека треба огромно време за обработување на сите информации и ажурирање на истите после секое коло, но на крајниот резултат би изгледало добро.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
207
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Ти благодарам kuzman0v на позитивните коментари и предлозите, се надевам дека во иднина ќе напредуваме и ќе стануваме се' поиновативни и поинтересни за читателите.
 

Ivanbad

Intern
6 ноември 2012
36
1
Си го погодил сајтот преку wordpress, досега не сум сретнал ваков, баш и несум по спортот.:)
Апдејт. Сајтот е номиниран за „Најдобар спортски сајт за 2012“ по само неколку недели активна работа :)
заслжено
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,228
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно