1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Лајт гејминг 800 евра

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од Litajko, 25 Март 2020.

 1. Litajko

  Litajko
  Intern

  32
  3
  1 Декември 2014
  Машко
  Здраво, доколку може препорака за лајт гејминг лап топ до 800 евра.
  Моментално размислувам за lenovo idea pad l340 со
  I7 9750h
  16gb ddr4
  Gtx 16504gb ddr5
  512ssd
  15,6 цола
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  811
  722
  26 Март 2016
  Даскал
  На Astro и DennyMK им се допаѓа ова.
 3. JellyfitzDMT

  JellyfitzDMT
  Intern

  56
  24
  19 Февруари 2020
  Машко
  За лаптопи немаш многу филозофија. Барај некој со најдобра графичка за тие пари, и се разбира SSD или простор да се додаде/замени хард дискот.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. Litajko

  Litajko
  Intern

  32
  3
  1 Декември 2014
  Машко
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Паметно :)
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,406
  8,880
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И барај некој кој е наменет за гејминг, не само да има графичка па да прегрева и да тротла.
   
 8. Litajko

  Litajko
  Intern

  32
  3
  1 Декември 2014
  Машко
  Па затоа сум овде барам некој предлог до кај 800 евра, не сум хард кор гејмер само барам нешто да си ги пополнам деновите во карантин бидејќи уште минимум два месеци не чека ова.
   
  На JellyfitzDMT и Astro им се допаѓа ова.
 9. Litajko

  Litajko
  Intern

  32
  3
  1 Декември 2014
  Машко
  Еве Аcer Nitro 5 za 740chf

  AMD Ryzen 5 2500U
  8gb Ram
  Rx560x
  Ssd 512gb
   

Сподели

Вчитување...