1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ладење за laptop

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Vavo, 5 Јануари 2008.

 1. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  14
  20 oктомври 2007
  Машко
  Неколку месеци веќе мигриран сум на laptop и се е ОК ама ми смета вентилаторчето. Нормалното компјутерче му купив други вентилатори и буквално може да спиеш покрај него и да не ти смета...хард дикот се слуша само кага рабтиш на него..

  На laptop ов хард дискот е бесшумен ама од време на време се вклучува вентилаторот и тоа смета. Немам никаква контрола над него (разгледав) и неможе да го направам да работи на некоја мала брзина постојано туку бучи па се гаси наизменично.

  Ај некој со вакво искуство нека ми даде некоја идеја (хардверска)...софтверски е оптимизирано...процесорот е испод пола тактот скоро цело време... и графичката изгледа дека реагира ако е во laptop режим.

  Единствено што не сум сигурен е што имам најверојатно драјвер за десктоп варијанта на графичката наместо мобилити варијантата.....ама не верувам дека ќе добијам нешто со тоа...

  Еве што добив кога го ставив laptop на отворен прозор од сабајле на -14 ... на пиковите дува..после гледате опаѓа константно..ама не мислам да настинам :tainstven:

  [​IMG]

  AMD+ATI
   
 2. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
Слични теми
 1. Vlatzki
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,816
 2. prichina
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,169
 3. Ceco
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,630
 4. skullmonkey
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  3,532
 5. xenon
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,940
Вчитување...

Сподели

Вчитување...