1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Ладење за чипсет

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од prichina, 9 oктомври 2009.

1. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,816
    5,015
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Сакам да купам вентилатор за ладење на чипсетот. Квалитетен ,каде може да најдам ,размислувам за Noctua пошо мислам дека се ultra silent квалитет.

Мојот модел е го пишува во потпис. Што мислите каква солуција е потребна? Дали е всушност потребна ,дали сум pussy кога станува за оверклок или треба да бидам претпазлив? Куќиште не доаѓа во предвид за мене,пошо е too much скапо. Дајте ми предлог сместа.

2. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,816
    5,015
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Да бидам попрецизен ,каде по ѓаволите има 70мм вентилатор во скопје?!?!?!
    ЕДИТ: Опса ,имало во јвснет,coolink...ако имате на ум каде да побарам квалитетни ,кажете ми. Се најубаво....

3. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,840
    26,080
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Можеш да ставиш кулер од п3 тие се 70мм.Имав негде видено таква изведба.Али незнам баш дали на плоча како твојата ама сепак изводливо е:)

4. Popay

Popay
    Intern

131
    28
    21 Декември 2008
    Побарај со set, имаше некои ладилници на cooler master.
    Ќе треба да го извадиш фабричкиот ладилник, а истиот е поврзан со друг како што можам да видам...no go значи....:ermm:

како што ти кажа fatal1ty_ акни некој вентилатор колку да дува....:D

5. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,816
    5,015
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Да јасно ми е ,најдов решение од 5765 денари. Поздрав :isplashen:

ЕДИТ: Во потпис е куќиштето. :)

6. gOJDO

gOJDO
    Epic

9,695
    14,323
    23 Јануари 2008
    диско денсер
    Хаха, ама поевтино си нашол. HAF 922 можев да ти го дадам за 5200 денари...ама ти бараше 932...

922 е добро, ама 932 вреди многу повеќе за парите.

7. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,816
    5,015
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Јебига gOJDO,не ми се чекаше нишо више не ми мења . Ајде ќе направиме дил после неколку месеци за hd5850 ,боље тебе да ти ги дадам парите...
    Едит: Да де да пер ,за 932 те прашував ,немав опција ..ти кажав погоре ,932 од цената што ми ја нудеше 200 денари најдов поефтино...меѓутоа ни таа не ми одговараше во моментот...пошо бев стегнат со кеш.

8. gokica

gokica
    Модератор

8,552
    10,654
    13 Јуни 2009
    Ај со среќа да си го служиш. Од она што почна да бараш навистина многу економично решение си нашол :LOL:. Сега само ме интересира шо кулер ќе тураш на процесор оти Asus Arctic Squire не ти е по мерка нели. Ќе побарама турбина од млазен авион и ќе платиме неколку деца да дуваат во кулерот па да ти прави мерак. А бе prichina сегокаш знаеш добро да изненадиш. Браво :bravo:.

9. prichina

prichina
    Cuda 5.5

7,816
    5,015
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    Оииии гокица :) Абе нитро како да сум ставил ,27 степени idle е температура на јадра :isplashen: :) Cooler Master is the best ,period :)

ЕДИТ: Тоа е пад одприлика 10 степени.

Сподели

Вчитување...