1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ладење за чипсет

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од prichina, 9 oктомври 2009.

 1. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Сакам да купам вентилатор за ладење на чипсетот. Квалитетен ,каде може да најдам ,размислувам за Noctua пошо мислам дека се ultra silent квалитет.

  Мојот модел е го пишува во потпис. Што мислите каква солуција е потребна? Дали е всушност потребна ,дали сум pussy кога станува за оверклок или треба да бидам претпазлив? Куќиште не доаѓа во предвид за мене,пошо е too much скапо. Дајте ми предлог сместа.
   
 2. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Да бидам попрецизен ,каде по ѓаволите има 70мм вентилатор во скопје?!?!?!
  ЕДИТ: Опса ,имало во јвснет,coolink...ако имате на ум каде да побарам квалитетни ,кажете ми. Се најубаво....
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,080
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Можеш да ставиш кулер од п3 тие се 70мм.Имав негде видено таква изведба.Али незнам баш дали на плоча како твојата ама сепак изводливо е:)
   
 4. Popay

  Popay
  Intern

  131
  28
  21 Декември 2008
  Побарај со set, имаше некои ладилници на cooler master.
  Ќе треба да го извадиш фабричкиот ладилник, а истиот е поврзан со друг како што можам да видам...no go значи....:ermm:

  како што ти кажа fatal1ty_ акни некој вентилатор колку да дува....:D
   
 5. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Да јасно ми е ,најдов решение од 5765 денари. Поздрав :isplashen:

  ЕДИТ: Во потпис е куќиштето. :)
   
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,323
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Хаха, ама поевтино си нашол. HAF 922 можев да ти го дадам за 5200 денари...ама ти бараше 932...

  922 е добро, ама 932 вреди многу повеќе за парите.
   
 7. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Јебига gOJDO,не ми се чекаше нишо више не ми мења . Ајде ќе направиме дил после неколку месеци за hd5850 ,боље тебе да ти ги дадам парите...
  Едит: Да де да пер ,за 932 те прашував ,немав опција ..ти кажав погоре ,932 од цената што ми ја нудеше 200 денари најдов поефтино...меѓутоа ни таа не ми одговараше во моментот...пошо бев стегнат со кеш.
   
 8. gokica

  gokica
  Модератор

  8,552
  10,654
  13 Јуни 2009
  Ај со среќа да си го служиш. Од она што почна да бараш навистина многу економично решение си нашол :LOL:. Сега само ме интересира шо кулер ќе тураш на процесор оти Asus Arctic Squire не ти е по мерка нели. Ќе побарама турбина од млазен авион и ќе платиме неколку деца да дуваат во кулерот па да ти прави мерак. А бе prichina сегокаш знаеш добро да изненадиш. Браво :bravo:.
   
 9. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,015
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Оииии гокица :) Абе нитро како да сум ставил ,27 степени idle е температура на јадра :isplashen: :) Cooler Master is the best ,period :)

  ЕДИТ: Тоа е пад одприлика 10 степени.
   

Сподели

Вчитување...