• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Квиз: "Кој сака да биде милионер?"

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Ме интересира што мислите за македонскиот милионер кој почна да се емитува на 16 декември. Незнам само како не им е непријатно на луѓево да се резилат на некои најосновни прашања пред цела Македонија. Јас повеќе не знам што да кажам, а вие?
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас искрено да ви кажам не ни го гледам од шо е глупо. Стварно страмота е.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
duri i devojkata i si naglasuva jas sum vo Evropski univerzitet, Skopje Republika Makedonija ... :LOL::LOL::LOL::LOL: ah nasite privatnjaci :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
Колку и се смеев на неа.Абе култура -0%.Леле какви фаци правеше како некое мало дете а што се изглупира се изглупира.Не требаше да се бламира не требала да се пријавува.Гледам колку ја научил европскиот универзитет:LOL::LOL::LOL:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Колку и се смеев на неа.Абе култура -0%.Леле какви фаци правеше како некое мало дете а што се изглупира се изглупира.Не требаше да се бламира не требала да се пријавува.Гледам колку ја научил европскиот универзитет:LOL::LOL::LOL:
Да не имате клип нешто од неа да ја видам или да ми кажите што се глупираше толку.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Да не имате клип нешто од неа да ја видам или да ми кажите што се глупираше толку.
Па две прашања по ред и одговори Трендо и на 4 или 5 не го зачека, избрза, рече мој конечен одговор и падна. Мислам дека ова кажува се.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Баш ми е криво што не го гледав квизот. Гледам дека бил интересен.
:LOL::LOL::LOL::LOL:
 

flamer

Intern
2 ноември 2007
15
1
Абе не ви изгледа Трендо некако пропаднат, како болен да бил, може и затоа немаше милионер подолго време.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
otsekogas sum velel deka poveketo na Evropski i FON se najgolemi debili...
ova e najgolemiot dokaz...i toa pred cela makedonska javnost (a i vo dijasporata )...
devojkata napravi najlosa mozna reklama...
edinstveno loso e sto uste na pocetokot na samiot kviz mu padna reputacijata...mnogu...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е па не се криви луѓето од квизот за глупирањето на девојката. Успеала да влезе па сега што ќе покаже на квизот зависи само од неа. :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Зошто мешате факултети (стручно) со општо знаење?
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
еј ај не претерувајте, кој каде студира нема везе. Има везе тоа кој колку сака да се надградува!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,455
1,246
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Некогаш некои прашања колку да изгледаат лесни за едни, за други може да се многу тешки. Многу зависи од средината во која се расте, работите кои се среќаваат во животот од xxxxxx причини. Никогаш неможеме све да знаеме, човек учи додека е жив.
А за квизот, одсекогаш ми се допаѓал, а и Трендо е супер. Само напред.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Општата култура на човекот нема врска со факултетот (или само со него). Факултетот те прави стручен во една одредена област и тоа е се. Се друго зависи од афинитетите, желбата да се прочита нешто неврзано за струката, да се научи нешто ново.
Постојат толку добри наменски книги, енциклопедии...да не го спомнам интернетот.
Е сега, што никој од младите учесници не го сватил тоа, туку сите мислеле дека со изјавите кој што е и каков е ќе импресионираат некого, е нивни проблем. И бламажа, во секој случај.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Така е ако немаш општа култура ти заврши каков сакаш фалултет, џабе ти е.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Оставете тоа, што мислите за овој милионер денеска и денес не беа нешто појако освен тој стариот што зема 32000 мислам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,725
Мислења
863,394
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно