1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Квалитетни Бироа за ПЦ

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од ARMac, 25 Февруари 2019.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ако ти е проблем само кола, рачунај завршена работа, јас ќе ти ги донесам даските од Солопром до дома, така да ако уште не си ја финиширал нарачката, т.е. можеш/сакаш да ја откажеш, слободно, истото важи и за „ципеларот“, ако не ти треба, а сепак сакаш да го земеш бирото од Форма Нова, слободно откажи го, јас ќе ти го донесам бирото со кола ;)
   
  ARMac, krema, VerGer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Хвала лепа, има еден фактор од другиот пол што ми вика дека станот ни е ко штала. Така да не одлагам више - уплатив фактура.

  Јас уствари ја скршив старата маса, пукнаа железата кај што се варени. Пошто беше од 1994 и трпела и страдала многу (150Л аквариум го носеше долго време). Прво реков да ги заварам, па после другар отиде во икеа во Солун, па трт-мрт се фатив со на синот компјутерот и вака изгледа местото во дневна веќе две недели. Нормално се оставив на земја пошто „одма купувам друга“.

  [​IMG]



  Немам више симпатии по дома да одлагам.

  Сепак фала на понудата.

  П.С. - Ципеларот е за „извини душо“ така да нема откажување :D
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Почекај барем 8-ми да дојде ондак, јебига... нема да мора чоколатца да зимаш :D
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  651
  605
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  чути дур бил аквариумот не пуштила :) не е шала таа литража :)
   
 5. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  wtf е ципелар?
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  498
  341
  22 Март 2016
  Машко
  Складиште за ципели :)

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На bLaCk AnArChY и olikomerc им се допаѓа ова.
 7. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  шо се тие „ципели“ ? фалат македонски зборови за такво нешто? или јас нешто не разбирам
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ормарче за чевли. - Цокулар, ципелар на југословенски.
   
 9. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Не сме веќе југославија вњќе скоро 30 години нели?
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не по моја грешка.
   
  На itstheigyg, toplel, goce03 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  имаме доволен вокабулар за многу работи, така да пробајте да се задржите до изворното/литературното за да нема вакви ситуации. не сваќај погрешно, само мене ми се нејасни тие сленгови и имиња и називи за работи за кои шо имаме соодветни зборови. не само јас, се губат и многу други членови во локалните називи за одредени работи
   
  На flashgordon007 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не се сленгови и имиња, него мојот мајчин јазик. Ако некој не сфаќа нека праша. Сериозно имаш луѓе што pisuvaat vaka zidovi od tekst ти за мојот ципелар си се фатил. Кој ни е крив што македонскиот јазик нема доволно зборови. Ај лептир машна преведи ми.
   
  Speedster, Ceco и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,019
  9,653
  24 Јуни 2009
  Машко
  ПочнаФте офтопик да одете! :D
   
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  вратоврска :) не се карам, само апелирам да се користат колку шо е можно наши зборови, за многу од нив имаме наши зборови, не ме сваќај погрешно, дете од планина сум, буквално, полесно е да се разбериме ако се користат соодветни зборови. се извинувам на офтопик
   
  На The-spiki и flashgordon007 им се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Вратоврска е кравата.
   
  На The-spiki и spiritBreaker им се допаѓа ова.
 16. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ај да не влетам клизечи со гевгелиско-струмички у тетовски нагласак... ве молим, ви мољем... да го задржиме на темата...
  Форум е ова, сепак, не јавна институција.

  Макар што и во јавни институции да си па да пробаш од почеток до крај стриктно на литературен Македонски пак ништо нема да постигнеш.

  Патем, ни за тоа не е APMac виновен, така да оти збрката сега?! :)
   
 17. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  И јас сум за литературен македонски а помалку користење на требе, носе и други тешки акценти.
   
  На flashgordon007 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  - вокабулар
  - сваќај
  - сленгови
  - шо

  И с'к - шо праемо? :))))

  Без лутење, ама покрај застранување од темата и произнесувањата не држат вода ако веќе се фаќаме за литературниот Македонски јазик.
  Ајде, еве, за сите реченици почнати со мала буква не ни почнувам да се задевам. :)
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Симооооо, дај бичкија.

  Не се лутам таман работа, колку нервози на работа имам требаше косата бела да ми е до сега. За среќа само брадата обеле и доа од страните.

  Значи концезус. Ципелар = Кондулар? Бидејќииии ормарче за чевли е генерализација. Како на пример куќиште да викавме ормарче за компјутерски делови. :)

  П.С. Ќе ви пратам слики кога ќе стигнат. @Oliver! за 8-ми немам гајле. Си имам во „дувлото“ (собче од 120цм на 2 метра само за мене) ќеса со поклони за недајбоже. Еден B.U. парфем е 470 денари и тој се рачуна смета за еден од најефтините. После компјутерите биле скапи.
   
  Последна промена: 27 Февруари 2019
  Speedster, krema и на Oliver! им се допаѓа ова.
 20. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  62
  63
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
  Баш за тоа се произнесов пред 2 недели, во двата одговори има линк кои фирми и точно модели
  Гејмерски столици во мк?
   
 21. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 22. Oliver!

  Oliver!
  Гостин


  Така де, за човекот 5,685 е обележано дека кажал нешто добро, ама за еден ципелар веднаш го маваме со камења.
  Не иде, мајката, џизас фаќен краст... :)
   
 23. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  135
  124
  27 Декември 2017
  Машко
  Да не имаш линк со цена за ногарите?
   
 24. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,214
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Другар, не коментирам за тебе ништо во однос на твоиве постови. Зошто толку батхрт ако на некој нешто му пречи и ти го каже тоа? Или да ве гали чоек ко дома шо ве галат па ако нешто кај шо му смета на некој друг се крева паника.
   
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,119
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Леле мајко.

  Ај сега стварно доста. Темава не е за тоа наменета. Слободно отвори тема во боречки клуб или када сакаш и критикувај ги сите членови од А до Z. Почни од мене еве, ама доста оф топик овдека. Ми стигаат нотификации за глупости.

  И нема потреба ПП-а да ми праќаш да не ја зимам твојата критика лично, не се секирај мирно си спијам. Школо сум завршил пред 20-тина години, па и да сум заборавил нешто мој проблем. А сега може комотно некој модератор да влезе и да ја избрише цела втора страна од темава.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...