1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Квалитетен online image upscaler

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Rikimaru, 24 Јануари 2020.

 1. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  543
  406
  26 Март 2016
  Здраво дечки,

  Често ми е потребен image upscale алгоритам бидејќи во мојата работа се соочувам со low-res слики, а треба да видам повеќе детали. Photoshop алгоритмот не ми нудеше доволно добри резултати па разгледував што можам да најдам онлајн за без пари. Тестирав неколку онлајн платформи ама од сите најдобра се покажа следнава:

  Image/Photo Enlarger with AI Technology - AI Image Enlarger

  Ограниченоста на free верзијата е до 4 пати зголеменост на резолуцијата, 19 слики во месец, големина до 5мб и димензии до 1200 на 1200 пиксели, меѓутоа од сите што ги тестирав, најдобро ги зачувуваше деталите без да предизвикува никакви артефакти. Испробајте за себе. Платената верзија доаѓа без никакви ограничувања.

  Поздрав

  Еве тест проба на лице... After and Before
   

  Прикачени датотеки:

  Изменето од модератор: 24 Јануари 2020
  PC_GAMER, goceiva, tupacan и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...