• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Квалификации за светско првенство во фудбал 2010

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ајде малце муабет околу натпреваров ... сега е полувреме 1:0 за нас ... Судијата скоро не уништи ... Еднаш во рака во шеснаесетник, фаул врз пандев во шеснаесетник (зборам за недосудени прекршоци).Излегува топката во аут од шкотланѓанец суди АУТ за Шкодска .... Неписмен не знам како дошол да го суди наптрваров како што кажа коментаторот "кај го најдоа овој човек" :D

ајде коментари :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
1:2 за Шкотска
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Коментаторот е кома. Катастрофа жива! :ha:
Ќе цитирам еден негов коментар:
Ај ај ај ај кај го виде ова жив ти све. Боже боже!(зборови упатени кон судијата)
:ua:

А за резултатот, мој тип 2:0 за Македонија
 

ajvar

Intern
19 август 2008
303
6
losoto sudenje na ovoj natprevar e fakt.No sudijata ne e nastroen protiv nas.Toa go pravi od neznaenje.Taka i golot sto go dadovme bese zaradi nepostoecki prekrsok dosuden vo nasa korist.DA BIDEME REALNI
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Taka i golot sto go dadovme bese zaradi nepostoecki prekrsok dosuden vo nasa korist.DA BIDEME REALNI
Сосема се сложувам со ова.. И да.. Мислам дека имаме многу повеќе привилегии од судијата од колку Шкотска..

А зошто коментаторов не ви се допаѓа ? Баш ми е интересен :))

Бидејќи е оф топик тема ќе си земам за право да изложам неколку клипчиња штом веќе се фативте за коментаторот :)
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=HTC6M9wztdE"]Rooney![/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=0zVnyiCOkSQ"]Crouch[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=wq5NOeoZ3xU&feature=related"]GOOOOOOOOOOOOOOOOL[/ame]

Погледнете ги клипчинава па после правите муабет за коментатор :))
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Najverojatno si stavil opklada u kladilnica :D

Коментаторот е кома. Катастрофа жива! :ha:
Ќе цитирам еден негов коментар:
:ua:

А за резултатот, мој тип 2:0 за Македонија
A sto ocekuvas ti od Trpe mal ???
Da ne bese tatko mu tresik*r na Dzingo .... nemase ni semki na pazar da moze da prodava.:D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
А судијава е стварно неписмен. Не досуди чист пенал за Шкотска. :)) За наша среќа се разбира. :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
И официјално крај на натпреварот:
Македонија vs Шкотска - 1:0

Браво Македончиња :))

Како така.. Битно тепавме :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
и за нас не досуди два пенали ... игра со рака ... фаул над пандев во 16 ....

и бидете македонци еднаш не пишувајте за губење ...ете тепавме ... според мене све додека има такви луќе кои мислат дека македонија губи македонија ке иде надоле ... малце оптимизам :D

и ете тепавме ... кај се сега тие што збореа дека ке изгубиме
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Стварно мислев ќе изгубиме, не не бивало за фудбал барем досега, премногу сме биле нестабилни, со јаки противници сме тепале или нерешено, а со послаби сме губеле.
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Леј ќе биде јако и со Холандија, добра утакмица беше оваа.. бравос Македонијааа...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
во најтешка група сме паднале ... но мислам дека тоа е правото решение за македонија :D ... и кога сме губеле сум навивал за неа и кога сме тепале .... Се нервирам на очигледно наместени утакмици и сумљам дека овие квалификации ке биде реално али битно добро почнавме :D

има уште многу за да проработи фудбалот во македонија

го чекам тој момент :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
M

Mr.Alien

Гостин
ИСЛАНД и ШКОТСКА ќе ги тепаме, со Норвешка две нерешени, со Холандија нерешено и пораз - 15 бода може да собереме на ваков начин. :D
Кој се слага со оваа математика?
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Стварно мислев ќе изгубиме, не не бивало за фудбал барем досега, премногу сме биле нестабилни, со јаки противници сме тепале или нерешено, а со послаби сме губеле.
По рејтингот Шкотска се 16ти во светот , зошто ги сметаш за послаби противници ?

Вака се игра на резултат , малку лошо играа нашите најдобри фудбалери во второто полувреме и не ја држеа доволно топката во нивниот посед но сепак неможам да им замерам и се надевам дека ќе изиграат многу подобро против Холандија па што биде нека биде .

:) Напред МАКЕДОНИЈА !
 
  • Ја почнал/а темата
  • #25

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ИСЛАНД и ШКОТСКА ќе ги тепаме, со Норвешка две нерешени, со Холандија нерешено и пораз - 15 бода може да собереме на ваков начин. :D
Кој се слага со оваа математика?
не ми се свиѓа математикава ... премногу песимистичка ... фидбал си е фудбал ... топката се тркала :D ... пак ке кажам доколку нема заебанции со местење на утакмици не се согласувам со твојата математика :D

претходните квалификации изигравме дома 0:0 со холандија а у гости 1:1

зш мислиш дека сега ке изгубиме ... и нешо друго ... новешка ја правиш подобра од шкодска ... сепак сите фудбалери им се од селтик и глазгов ренџерс ... не се за потценување 16та е во свет
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно