1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кутија за хард диск за поврзување со тв.

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од JasSum, 2 Март 2019.

 1. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Дали имате искуство со кутии за дискови 3.5, што ќе бидат прочитани од самсунг тв.
  За некое чудо, самусунг чита све, ама екстерните мои кутии не ги гледа. Не е до форматирање, оти 2.5 инчните се исто нтфс, па ги гледа и чита нормално.
   
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,048
  1,618
  13 Јануари 2014
  Машко
  3.5" диск обично влече многу повеќе струја од 2.5". Затоа повеќето такви кутии си бараат плус и напојување, покрај USB конекцијата.

  Да не е до тоа? Портот на телевизорот да не дава доволно струја за да го активира дискот?
   
 3. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Секако дека си доаѓа со напојување. Функционира на лаптоп/десктоп. Не функционира на тв (во случајов 2 различни самсунг смарт телевизори).
   
 4. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Решен проблем на најглуп начин.
  Кабелот губел контакт кога е кренат нагоре. :(
   
  На borcep и fuzzjaw им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...