Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кутија за рутер

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
217
144
Дали некаде низ Скопје може да се купи кутија за рутер? Оние што стојат до таблата за осигурачи, да изгледа се убаво дотерано средено :)

Нешто вакво
1689250603797.png 1689250734756.png 1689250753430.png
 

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
458
635
Дома
На слична мака бев пред само месец дена. Не сакав да влечам видлив оптички кабел до дневна и барав решение за над влезна врата да сместам модеми/рутери, ама на крај заигра хилтата :)

Вакво нешто со специјална намена не најдов кај нас. На памет бев да земам таква кутија како за осигурачи, Legrand мислам имаа попристојни (најслично на првата слика), па да адаптирам.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.794
17.446
И не заборавајте на ладењето
Грото (евтини) рутери имаат лошо изведено ладење па кога се загреат заради многу клиенти прават проблеми
 

zemakius

Intern
17 октомври 2020
42
39
Ако не најдиш ништо по продавници, а напрајш DIY проект, чкрапни сличиња и објави ги на постот.
 

batka23

Gaining Experience
16 септември 2022
59
62
Јас барав исто и на крај направив од кутија за осигурачи.
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
217
144
Знам дека има се на алиекспрес ама ниту ми се чека со моменталнава ситуација, ниту ми се ризикува со волкаво големо парче пластика. Има добра шанса да дојде скршено /пукнато.
Знам дека на крај сепак ќе нарачам ама ај викам да прашам да не некаде има низ Скопје или па и другите градови па да си нарачам.
 

Викса

On your way to fame
12 март 2011
556
668
Јас рутерот го скрив во гипсот над вратата и го направив со ваква вратичка на тач што не се ни приметува дека е на гипс картонот, само ме плаши да не прегрева ама во иднина можам да му ставам едно мало кулерче или мал отвор за вентилација ќе отворам на самиот гипс. Секако за ова предвидов лан кабелот и кабел за струја да оди внатре во кутијата.
 

Атачменти

  • aluminijumski-revizioni-otvor-aro-300_3378.jpg
    aluminijumski-revizioni-otvor-aro-300_3378.jpg
    40,5 KB · Прегледи: 17

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.603
Мислења
945.611
Членови
34.089
Огласи
1.975
Најнов член
Di@
На врв Дно