• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Курсеви за Шпански Јазик

  • Ја почнал/а темата
  • #1

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Здраво! Сакам да ми кажете каде во Битола можам да се запишам на курсеви за шпански јаз. или некои интернет курсеви за шпански ???
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Имаш бесплатни курсеви на А1, Сител, Телма, Канал5, и на локалните битолски телевизии.
Све што треба да направиш е да гледаш некоја (или неколку) шпанска серија. Ќе научиш да зборуваш 100%.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Најдобро е ако си студент идното лето да дојдеш во САД (поточно во Vail, Colorado) ..врие мексиканци, ќе научиш перфектно за еден месец. :D
Мене ми се лоши од шпански веќе :lut2:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,284
28,588
kalco.ru
Мора многу да си се заљубил чим бараш да учиш јазик...што не научи она македонски зашто ти шпански? хахахаха:))
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,426
1,182
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Најбитно што треба да и кажеш е: "Те керо мучо".:D
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Брат ако можеш да најдеш од некој torrent една апликација, Rosseta Stone мислам дека се викаше. Имаш таму многу јазици, може ќе ти помогне :)
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
330
Овај се загледал у некоја шпанка, преку хи5 изгледа.
Па сега...

Таа врска нема да ти трае, затоа што нема искачање, мување, и секс.

Нема да ти се исплати да учиш шпански поради неа.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,284
28,588
kalco.ru
Овај се загледал у некоја шпанка, преку хи5 изгледа.
Па сега...

Таа врска нема да ти трае, затоа што нема искачање, мување, и секс.

Нема да ти се исплати да учиш шпански поради неа.
брат од кај знаеш можда ќе иде до шпанија и ќе си ја земе
sorry za OT:D
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Цимеров учи руски со Rosetta Stone. Тоа е софтвер за учење странски јазици (ги има опфатено најзборуваните јазици во светот..но ти можеш да си го симнеш од интернет тој што те интересира). Инаку софтверот е многу добар, има детални предавања и можеш да слушаш како се читаат зборовите. Значи се е претставено со слика, букви и гласовно...што на некој начин е одлично.
btw шпанскиот го има, не се секирај :p

Сега ако не ти се даваат пари да го купиш (бидејќи е околу 550$)...можеш да си го симнеш преку торент (цимерот така направи). Само има еден проблем. Ќе го симнуваш со денови...9GB е :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Абе кој hi5 кој бабини деветини. Море, врската е озбилна! И прво прашајте ме пред нешто да постирате за мене а не го знајте! :lut2:
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Цимеров учи руски со Rosetta Stone. Тоа е софтвер за учење странски јазици (ги има опфатено најзборуваните јазици во светот..но ти можеш да си го симнеш од интернет тој што те интересира). Инаку софтверот е многу добар, има детални предавања и можеш да слушаш како се читаат зборовите. Значи се е претставено со слика, букви и гласовно...што на некој начин е одлично.
btw шпанскиот го има, не се секирај :p

Сега ако не ти се даваат пари да го купиш (бидејќи е околу 550$)...можеш да си го симнеш преку торент (цимерот така направи). Само има еден проблем. Ќе го симнуваш со денови...9GB е :LOL:
немора да значи дека мора да ги симнува сите 9гб. ќе ги симне само фајловите што му требаат, во случајот шански јазик и завршена работа :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно