• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купвам разни PC Делови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
471
310
На гробишта
Ми требаат моментално: CPU RAM MOBO HDD SSD комбо,куќиште бело,AIO или air cooling бел,монитор 240Hz,Logitech G25 волан или G27
Буџет за комбо околу 30 илјади
Буџет за монитор околу 17 илјади
Куќиште и ладење од 4к до 9к зависи од какво ладење и куќиште
Буџет за волан околу 7к

Понуди во ПП.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
471
310
На гробишта
Компјутер без напојување и графика купена од @gOJDO
Графика купена од @Pane24
Се бара уште монитор 240Hz (TN или IPS)
SSD 480GB-512GB
Волан G25/G27 или каков бил за 7к
Слушалки и маус околу 2к за маусо и 3к за слушалките
Матична плотча 6/7 генерација интел со 6 PCI-E слотој

Понуди во ПП.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,530
Мислења
846,090
Членови
29,329
Најнов член
josifov
На врв Дно