1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купување ТВ од Телеком

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Stefan999, 10 oктомври 2019.

 1. Stefan999

  Stefan999
  Intern

  25
  4
  1 Февруари 2019
  Здраво дечки, сакам да ве прашам како оди со купување ТВ на рати во Телеком. Дали може само тв-то да го земеш на рати, или мора да си на некоја тарифа. Фала однапрет не ми е баш јасно досега не сум имал работа со нив.

  Испратено од Lenovo A6020a41 преку IT.mk форум апликација
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  И да немаш работа со нив.
  Договорите се со извршна клаузула и веднаш завршуваш на извршител. Директно!

  Оди и земи потрошувачки кредит па купи го во кеш. Или земи на рати од Сет, Нептун и сл.
   
  GGTT1, farkizz, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Stefan999

  Stefan999
  Intern

  25
  4
  1 Февруари 2019
  И тоа што викаш. Фала за советот, најверојатно од нептун на рати.

  Испратено од Lenovo A6020a41 преку IT.mk форум апликација
   
 4. dashbog

  dashbog
  Gaining Experience

  145
  72
  24 Јуни 2008
  Машко
  Демек ако земеш кредит и не плаќаш нема да завршиш до извршител, во банка се ќе ти простат.
  Телеком даваат на рати само на нивни корисници, (магента,интернет, ТВ и сл) и при тоа за да ти одобрат на рати мора да си постоечки корисник, т.е. подолго време да имаш нивни услуги( барем 6 месеци)
  Ако не користиш нивни услуги подобро е секако да си земеш од нептун потрошувачки кредит и да си земеш ТВ.
   
  На farkizz и Stefan999 им се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,610
  2 Август 2012
  Машко
  И со обичен кредит ќе завршиш на извршител но кај овие ако закасниш со една-две рати ќе бидеш тужен и ќе бидеш приморан да го платиш остатокот од уредот заедно со каматите.
  Во банка ќе те глодаат со негативни камати и слично. Овие од Телеком се страшни

  Мој пријател имаше земено лаптоп од кај нив. Не сакате да имате работа со Телеком освен во случај а) свесно да мижите на фактот дека кај нив се е поскапо и не ви е битно
  б) Погорното плус да имате стабилен прилив на плата
   
  GGTT1, farkizz, Stefan999 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,849
  2,441
  21 Јануари 2011
  Машко
  Невработен
  За една сметка заборавена, за оптички интернет, која останала неплатена од минатата година дури сега побараа да се плати или ќе биде дадена на извршител. Беше платена во салон и немаше никаков проблем, беа доста коректни.
  Е сега како се однесуваат за уреди земени на рати тоа е друго. Но ако планираш навремено да ги плаќаш нема да имаш проблем.
  Висината на цените се друга проблематика.
   
  На Stefan999 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stefan999

  Stefan999
  Intern

  25
  4
  1 Февруари 2019
  Fala vi na sovetite.inace jas od neptun si zemav TV. Da mi e mirna glava.

  Испратено од Lenovo A6020a41 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...