Купување на прокси адреси

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од StalkeR, 15 Јуни 2017.

 1. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,535
  2,847
  5 Декември 2009
  Машко
  Здраво,
  ми треба некој сајт/приватно лице што продава прокси адреси. Потребно ми е да се сигурни проксиња и за почеток ке ми требаат околу 500. Ако се сигурни ке се купат 2/300.

  Благодарам, поздрав.
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,535
  2,847
  5 Декември 2009
  Машко
  Бамп?

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 3. pipelin

  pipelin
  Gaining Experience

  948
  469
  8 Мај 2010
  Код:
  http://proxy-n-vpn.com/
  Јас овие ги користам за social sites, ама зависи за што ти треба. Можеш да најдеш и поевтини.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,535
  2,847
  5 Декември 2009
  Машко
  Потребно е да се добро заштитени и да работат поголем дел. Ке се користат за правење профили.
   
 5. DarkoG

  DarkoG
  On your way to fame

  665
  536
  27 Јуни 2012
  Дедицирана уникатна ИП адреса ти кошта најмалку 1 УСД месечно и плус сервер со неа околу 2 УСД месечно, така да 500 уникатни адреси со некој мал линукс сервер(впс) преку што ќе имаш пристап да ги користиш ти одат 1500 УСД.

  Дали бараш уникатни адреси или споделени? За споделени адреси мислам дека впн би ти завршило работа, за уникатни не сум сигурен.
   

Сподели