1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купување на NordVPN услуги (поделба на износ)

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од toplel, 29 Март 2019.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  896
  554
  8 Август 2017
  Машко
  Private Internet Access беше најефтин до пред некоја недела, за 60долари добиваш 2 години, пристап но ги покачија цените копилињата и сега се поскапи. Доброто е што подржуваат различни протоколи како L2TP/IPSec, РРТР, 10 уреди, SOCKS5 Proxy, Р2Р.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,568
  1,301
  27 Јануари 2011
  Машко
  Срамота е некој кој живее негде во стрранство и на убав голем ТВ да пушти кино снимка на нов филм, а тој ист филм се прикажува кај него во кино, на големо платно, IMAX, surround, 3Д итн итн, и да не појде да си го изгледа на раат, да ужива како што терба.
  Оваа ке ти го споредам со коли, пример имаш лимузина 3.0 Турбо Мурбо Инџекшн Формула 4Х4 и му ставаш црвена нафта пошто е поефтина.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  719
  328
  12 Април 2017
  Машко
  Што им покачија? Само треба преку афилиејт да одиш.. PrivateVPN prices - from $5.95 per month
   
 4. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  896
  554
  8 Август 2017
  Машко
  Не е тоа, туку ова VPN Virtual Private Network Services | Private Internet Access
  имаше Линус ливе стрим пред некоја недела и кажа дека ќе ги зголемат цените

  View: https://youtu.be/I_JXAKmOwFc?t=1732
  на 28:50 на крајот на стримот, пошто они му се спонзор.
   
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  719
  328
  12 Април 2017
  Машко
 6. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  572
  1,944
  27 Јануари 2014
  Машко
  Лани во Прага 5 месеци, секој филм у кино е со Чешки превод, и го синхронизираат. Фак лоџик, ама ете... за 1000 денари VPN си се наоѓа.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,568
  1,301
  27 Јануари 2011
  Машко
  Пуу јазк
   
 8. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  795
  639
  27 Јуни 2012
  Сакате ли да ви кажам начин и да поминете со $10-15 max годиншно за впн?
   
 9. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  795
  639
  27 Јуни 2012
  Еве мал туторијал како да поминете со максимум 800 денари годишно. Thank me later

  1.) Купете VPS (виртуелен сервер). Голем дел од hosting провајдерите нудат мали сервери со 128-256мб рам. Неколку примери се virmach, ramnode
  2.) Инсталирајте OpenVPN со помош на скриптава
  3.) Инсталирајте OpenVPN Client на вашиот уред.
  4.) Профит!!!

  За да инсталирате се како што треба, потребно ви е барем малку да познавате линукс.
   
  На Oktar и -={K-O-R-U-N}=- им се допаѓа ова.
 10. marv

  marv
  On your way to fame

  1,646
  926
  5 oктомври 2007
  Машко
  Да било така ВПН сите ќе правеа. Добиваш само 1на ИП, со само 1на локација, логирање колку сакаш од провајдерот. Башка точно се знае кој си, нели оставаш кредит кард за да го купиш. Ниеден од ВПС провајдерите не ти гарантира приватност и но-логс поволности.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  719
  328
  12 Април 2017
  Машко
  Хаха, тоа ти е далеку од ВПН. Да, технички е ВПН, пошто многу од големите ВПН компании користат ОпенВПН, али ти неможеш да споредиш компанија која долго време продава ВПН, има тим кој го унапредува и слично, со нешто шо е малку повеќе од прокси..
   
 12. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  190
  156
  25 Април 2011
  Како од компјутер? Колку што знам тоа е од клиент, а клиент може да биде и самиот рутер.

  NordVPN
   
 13. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  836
  1,897
  28 Јануари 2017
  Машко
  Шпоре пишува, то компјутер е грешка :hay: Да, може и рутер.
   
 14. SarevD

  SarevD
  Intern

  49
  6
  20 Јануари 2010
  Здраво, да се приклучам на темава.
  Пред некое време купив на акција Нордвпн за 3 години со цел да го направам клиент рутерот. Земав и рутер од асус што поддржува внп но серверите што ги дава се премногу спори едвај 1 МБ/с.
  Така да, да сменам логин информации и да го дадам на неколку члена да се обидат да сетираат правилно и да го истестираат па да ни кажат што како да сетираме на рутерите.
   

Сподели

Вчитување...