1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купување на користен Компјутер дали вреди?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од kristijan_p, 20 Јануари 2020.

Тагови:
 1. kristijan_p

  kristijan_p
  Intern

  4
  1
  4 oктомври 2018
  Машко
  Здраво,

  Моментално сакам да земам нов компјутер, еден мој другар ми го понуди неговиот гејмерски PC, го има земено пред 2 години за 1000евра, ми го продава сеа за 450евра.

  Овие се деловите кои ги има:
  -1060 6gb графичка
  -i5 7500 (3.4ghz) процесор
  -1tb хард диск
  -16gb рам меморија
  -Gigabyte H270-Gaming матична плоча

  Кажете ми сеа дали вреди компјутеров за 450евра или најдобро е custom built да направам.

  Не ми е компјутерот за гаминг ќе го користам за After Effects и Photoshop :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,448
  1,017
  8 Декември 2009
  Мислам дека не вреди, со тоа што за 500 евра можеш да склопиш машина на ново со слични ако не и подобри перформанси.
  Пинг @gOJDO и договорете се. Според мене, најдобро е комбинација ryzen + графичка на старо, и мноооогу квалитетен монитор.
   
  StefAngel, kristijan_p и на gOJDO им се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,445
  13,605
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Какви графичка, меморија, куќиште и напојување има?
   
  1s3ct0wN, GGTT1 и на olikomerc им се допаѓа ова.
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,678
  1,092
  28 ноември 2015
  Машко
  Така е еве на ново што може да купи.
   

  Прикачени датотеки:

Слични теми
 1. puler
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,483
 2. HijackHacker
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,878
 3. kicedz007
  Одговори:
  103
  Прегледи:
  10,285
 4. Xenor
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,827
 5. gokica
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,806
Вчитување...

Сподели

Вчитување...