1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купување на книги ( не дигитално )

Дискусија во форумот 'ИТ книги и списанија' започната од theMAD, 5 ноември 2013.

 1. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,384
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  Каде кај нас може да се земат книги, конкретно сакам да ја земам Lord of the Rings трилогијата, кај мене во Св.Николе нема ништо од тоа :S
   
 2. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,235
  1,345
  10 Септември 2010
  Јас пред некое време сакав да ја земам трилогијата, знам ја имаше комплет во Скопје кај Беко полициската онаа книжара со англиска литература спроти школото.Незнам како беше името ама ги имаа сите познати комплети.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,947
  2,185
  19 Јули 2013
  Англиски центар е таа книжара. Во близина е Академска книга исто имаат голем избор на англиски наслови, како и во Икона.
   
  На mdeni и theMAD им се допаѓа ова.
 4. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  828
  773
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Ефтино со free shipping. Проверено, книгите стасуваат за десетина дена.
  http://www.bookdepository.com/
   
  Harrabed, theMAD и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 5. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Господ да те благослови :D
   
 6. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,384
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  ја има LotR на македонски ?
   
 7. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,369
  1,442
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Fala mnogu. Samo vaka gledam nesto mnogu soleni cenite?
   
 8. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  828
  773
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Не гледаш убаво изгледа, стави наочари.
  Тука скоро секогаш е пониска цената во споредба со други места. Дури и во споредба со Македонија, често некои постручни книги што со по 3000 денара кај нас, тука се по 10-15 евра.
   
 9. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,384
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  дечки а има ли Господарот на прстените на македонски од некаде да се земе ?

  мислам не ми смета мене и англиски, но и сестрами ке сака да ја чита а таа толку не знае англиски :S
   
 10. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,369
  1,442
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Screenshot from 2013-11-05 14:40:20.png
  Извина вака на оф-топик али морам да кажам.

  Ти ја препорача страната и готово удрија и "maintenance"
   
 11. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  НЕМОЈ . Македонскиот превод е очаен .

  "Eден прстен да господари со сите,
  еден кај сите брза,
  еден прстен сите да ги збере ,
  во мрак да ги врзе"

  Ова е превод на
  One Ring to rule them all,
  One Ring to find them,
  One Ring to bring them all
  and in the darkness bind them

  Исто така тие одат во проклетата гора (каде бе во гора вулкан :zombie: ) , во која го уништуваат прстенот.

  Боље српски превод .
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,384
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  prasav na fejs na KupiKniga mi kazaa deka imat srpski prevod, ali izgleda gedam deka ke si zemam english :D
   
 13. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,384
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
 14. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,947
  2,185
  19 Јули 2013
 15. bobipp

  bobipp
  Gaining Experience

  274
  138
  13 ноември 2009
  Да ја воскреснам темава. Би ви препорачал и друга страна за интернет купување на книги www.awesomebooks.com
  Од Англија е страната зато и цените се во фунти али можи да си смените во евра. Јас двапати имам порачувано и тоа од тие на старо што се. Состојбата им е одлична, што би рекле како нови, само што не крцка кога ја отворате :p Многу подобри од оние што ги земате од библиотека. Пример јас купив една книга за кинескиот ѕид со тврди корици и преки 200 страни, прилично е голема, габаритна, во одлична состојба за 3 евра. За парите вредат и тоа како. Пошто горе гледам некој прашувал за Господар на Прстените, иако се стари постовите, еве го комплетот:

  http://www.awesomebooks.com/Discovery/105/discoverybundle

  за 10 евра плус 4 им е шипингот, вкупно 14. Јас порачав за мене 2 книги и првите 2 дела од GOT за братучед ми, со се шипинг дојде 1300 ден. Пред католички Божик треба да стигнат. На книги немате царини и ддв. Има книги од сите можни области. Има исто и музика и игри, секако оргинали, ако сака некој за колекција.
   
  На mviktors, kirev, boro1 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,323
  3,718
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран

Сподели

Вчитување...