• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kупување лаптоп од странство (УСА)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Верувам дека има членови на форумов кои годинава заминале за УСА и планираат да купат или веќе купиле лаптоп. Ме интересира од кои попознати продавници (освен CircuitCity) може да се купи и ако имате некое искуство (без разлика добро/лошо) со некоја продавница да го споделите. И која е разликата помеѓу продавниците што сте ги посетиле освен цените.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ja drugar ne posetuvam prodavnici. Si kupuvam online od oficijalnite sajtovi na proizvoditelite. Tamu si kreiram konfiguracija kakva sto ja sakam.. so delovi koi ja ke im gi poracam.
Podobro zdravje. Plus toa, shipping e free (barem za DELL) :D

Vo prodavnicite ne mozes da najdes dobri konfiguracii. Vo New York vlegov vo 100 prodavnici so se vika.. i ne najdov lap top so konfiguracija kakva sto sakav.

Eve ti primer za online kreiranje konfiguracija.
 

rene

Intern
19 јули 2007
45
0
abe sea..osven curcuitcity...imas i bestbuy..imas radioshack...imas abcwarehouse.
vo skoro site golemi marketi imas posebni oddeli za tehnika/elektronika/kompjuteri.a imas nekolku takvi pogolemi..wallmart..target..meijer.
zavisi kolku pari sakas da trosis..i dali sakas gotova konfiguracija ili pak "napravi sam".

pozdrav
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
abe sea..osven curcuitcity...imas i bestbuy..imas radioshack...imas abcwarehouse.
vo skoro site golemi marketi imas posebni oddeli za tehnika/elektronika/kompjuteri.a imas nekolku takvi pogolemi..wallmart..target..meijer.
zavisi kolku pari sakas da trosis..i dali sakas gotova konfiguracija ili pak "napravi sam".

pozdrav
vo wallmart konfiguraciite se od tursko :ua:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,157
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно