1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам звучници за компјутер

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Banjifiko, 22 Јануари 2018.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
  Ми требаат звучки за на PC - може и 2.1, soundbar, било што што звучи ОК. Да се исправни секако, и без поголеми козметички оштетувања. Price range: од 1000-3000 денари, зависно од понудата.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
 3. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,448
  10,321
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ја би ти препорачал вакво нешто, убаво ке ти легне на мониторотот што го поседуваш и плус ке имаш елегантно решение. Звукот е солиден, далеку од нешто спектакуларно, ама за намената и ценовниот ранг мислам дека е одлична опција.
   
  Banjifiko, igor_xxxx и на FLEGMA им се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,469
  12,643
  2 Август 2012
  Машко
  Саунд барот е топ и одговара на твоите побарувања.
   
  Banjifiko, igor_xxxx и на Oktar им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
  Го видов тој саундбар, така и добив идеја дека исто може да биде решение поред класични звучници. Но не се работи за мене, туку за џуниор. Плус има бел монитор, а саундбарот црн... Како и да е, се мислам за Logitech Z313, за YT и слично ќе бидат најдобар избор за тие пари.

  Btw, некој дали го има слушнато ова:
  [​IMG]
   
  Последна промена: 25 Јануари 2018
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,218
  28 oктомври 2008
  Се уште примам понуди.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,471
  10,462
  13 Јуни 2009
  За џуниор не ти брка работа саундбар. Обавезно со сабвуферче. Тие логитекот или некои гениус.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...