1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

kupuvam/zamena

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од igor_bef, 5 Јуни 2020.

 1. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  85
  65
  21 Август 2011
  Машко
  Заменувам 2x( kingston hyperx genesis ddr3 4gb 1600mhz) меморија со моја доплата за 2x 8GB Ram DDR3 1600Mhz
  Двата рам слота од матичната плоча не ми работат па морам да идам на варијанта 2x4GB ddr3
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  11,017
  10,535
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислеш 2х8GB?
   
  На igor_bef му/ѝ се допаѓа ова.
 3. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  85
  65
  21 Август 2011
  Машко
  Да, да грешка сум направил, сакам мојот рам да го заменам за 2x 8 GB DDR3 1600Mhz. Ако имаш таква понуда слободно пиши ми...
   
 4. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  85
  65
  21 Август 2011
  Машко
  Го заменив мојот рам со доплата... Може клуч!
   
Слични теми
 1. Mr Punisher
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  919
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,027
 3. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  489
 4. zipi123
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  347
 5. zipi123
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  131
Вчитување...

Сподели

Вчитување...