1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Xiaomi ROIDMI 

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од damil, 11 Јули 2018.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Дали има некој за продавање или каде може да се купи кај нас. Во hi.mk дрско и безобразно ме одје*аа "дечко следната недела ќе објавиме кога ќе имаме !?!?"
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Јас имам еднаш употребен Roidmi 3S.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Пиши цена и ако имаш кутија супер.
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  20180711_220515.jpg 20180711_220515.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Се си има комплет. 800мкд.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Купено! Имаш ПП
   
 7. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Морам да те разочарам. @HardCorec ми пиша прв. Негово е.
   
 8. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Безвеза, @damil објавува оглас, ти се нудиш, а трет ти го купил... Срамота за 800 денари

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Глупав, Zero-T, cipiripi и уште 18 други им се допаѓа ова.
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Од кај јас да знам дека и друг сакал да го купи. Јас го понудив и не очекував дека друг ке пише прв. тоа е.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Многу глупо. Скроз не на место.
  Epic fail!
   
  На Глупав, angeld, cipiripi и уште 14 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Глупости :)
  Што има врска кој отворил тема, членот го понуди, јас му пишав порака оти и мене ми треба, што е тука спорно жити се?
   
 12. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Има.[​IMG]

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ако не го гледате конфликтот ондак нема муабет :/
   
  На Глупав, cipiripi, artweb и уште 7 други им се допаѓа ова.
 14. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Божее.. Ајде степајте се.
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е за тепање, ама не ми се верува уште :)))
  Етика - 0.
   
  На Глупав, Tomekk, angeld и уште 6 други им се допаѓа ова.
 16. mnikolce

  mnikolce
  On your way to fame

  606
  534
  27 oктомври 2016
  Мене повеќе не ми се ни пиши... Резил се сторија...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  cipiripi, artweb, Zippo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Чекај што можам јас кога Хардкорец беше побрз? Од кај јас да знам дека и тој барал? Тој беше побрз и ме контактираше 10-15 минути порано пред другиот член.. Фирст ком фирст сервед така бепе некако?
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  Штом видов оти има за продавање јас му пишав порака на членот... што толку одма кревате фама :D
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Не го продавам де. Штом толку кревате фама се повлекува од продажба. Ке си го чувам за мене.
   
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Сега гледам, шефе чувај си го.

  Тебе не те познавам, ама колегата од Струга не очекував да е волку не фер играч.

  Ама мизерија сте станати со огласиве, прошлиот пат му пишувам на еден член у 9 сабајле да го купам производот, гледам направил бамп на огласот у 5 сабајле, он ми враќа "сношти го зема еден"... Си играте к*рот со огласове.

  А ова е посебна мизерија ти мене ми нудиш и ми викаш после 3 минути ама не, друг го купи. А немаш муда да напишеш у порака ми викаш "не сум од Скопје", иако се понудив одма да ти пуштам пари на сметка, а производот да го пратиш по карго. Исто беше и кога брзиов гореспоменат член продаваше телефон, му платив пред да го прати.

  Али го је*ете форумов, ја би ве банирал за педерско понашање.
   
  На cipiripi, artweb, Marko1234 и уште 16 други им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Веќе не е прашање дали ти ќе го продадеш или не. Нека си го земе Хардкорец и со здравје да го користи, но дали ти ова го имаше огласено во друг пост или он тука виде?
  Ако од друг пост го видел, ондак сите преткодни пораки се не валидни и вие сте во право, но ако го видел тука муабетот па ти пишал тогаш требало да пише „Бациња, ако не се договорите јас ќе го земам“ и да остави креаторот на темава да се изјасни.
  Ова е класичен хајџек на тема/оглас/гаџет. Да му се плукнам, како прв пат да продавате/ме работи.
   
  На angeld, cipiripi, artweb и уште 13 други им се допаѓа ова.
 22. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  Нема проблем на секоја твоја тема кога продаваш нешто ќе почнеме да пишуваме дека и ние го продаваме истото ама по пониска цена, фер е нели?!?
   
  На cipiripi, artweb, Draynor и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,281
  4,814
  4 ноември 2013
  Машко
  @damil

  Не кревајте фама брат за еден полнач аман, не би се расправал за ваква глупост, барем со тебе си го имам мубаетот и никогаш не сум влегол во конфликт.
  Точно дека е видов темава и упаднав, пишав порака оти ми треба полнач и мене, целата работа е договорив за помалце од 2 мин.

  @DrMTR ако се премислиш да го продадеш полначот, го отстапувам на @damil

  Само не се однесувајте како мали деца жити се :)
   
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,456
  6,566
  27 Март 2014
  Не го продавам.
   
 25. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  211
  320
  12 Декември 2015
  Машко
  Се позна илето :)
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  5,936
 2. mnikolce
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  287
 3. DonFrozex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  771
 4. Zippo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  639
Вчитување...

Сподели

Вчитување...