1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Xiaomi Mi Box S

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од dekomote, 19 Мај 2020.

 1. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Купувам исправен Xiaomi Mi Box S. Нудам до 2500ден максимум.
   
 2. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  274
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  594
  365
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Кај нас тешко,aliexpress за 50евра и рат си
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,764
  11,347
  23 oктомври 2012
  Машко
  Последна продажба на форумов била по цена од 3700 денари, нов во ми-сторе, кога би го имале е 4790, a на gearbest најефтио е 60 евра со тоа што не се знае кога ке стигне. Ценава од максимум 2500 е малку нереална, можеби евентуално за Ми Бокс 3, претходниот модел.

  П.С. Незнам дали се дозволени коментари тука или не, не е продажба, купување е, ама пак е оглас. Ако не е дозволено, се извинувам, нека се брише.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 5. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Osven vo mi store go ima i na drugi mesta za taa cena kaj nas

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  US $54.99 20% OFF|Xiaomi Mi TV Box S Android TV Box 8.1 Global Version 4K HDR Quad core Bluetooth 4.2 Smart TV Box 2GB DDR3 Smart control|tv box 3|smart 4kmi box - AliExpress

  55dolari


  Јас лани го земав 3300 не пројде на царина(срека)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,764
  11,347
  23 oктомври 2012
  Машко
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  Не се жали керка ми кај нејзе во соба е, а само Нетфликс гледа без впн
   
 9. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,628
  1,238
  2 Јануари 2012
  Каде?
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  нептун и анхоч
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Имам бокс 3, имам 2 амазон 4к и еден обичен, овој ми треба за експериментирање и играчки, затоа не ми се фрлаат многу пари. Ако се најде некој да продава на старо, арно, ако не, здравје. Амазоните ми се перфектни, освен за steam streaming, не ми работи селектот на џојпадот. бокс 3ката е steaming pile of garbage, реков да го испробам есот.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  393
  253
  13 Јули 2015
  Машко
  Цената е сосема коректна, па дури и висока. Лани на попуст го зедов Mi box s 4k за околу 3000. И сега се наоѓа лесно за околу 50€+-
  За Netflix, YouTube, Kodi и такви апп брка работа. 4к си тера без проблем. Повремено знае малце да се укочи на некоја секунда што најверојатно се должи на рамот (2гб).
   
  На nikola_bb му/ѝ се допаѓа ова.
 13. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,277
  554
  3 Април 2008
  mibox 3 и S нели е истиот хардвер
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  E. Само, 3 ката нема поддршка веќе, друг тим ја работи и од мајка е утепана.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ivan1500
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  6,073
 2. damil
  Одговори:
  72
  Прегледи:
  4,443
 3. DonFrozex
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  3,479
 4. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,118
 5. highflyer
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  526
Вчитување...

Сподели

Вчитување...