1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Xbox 360 + Kinect

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од ImTheDude, 23 Јули 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Купувам Xbox One + Kinect за истиот, нов или користен, потребен ми е за играта Just Dance.
  Не верувам дека ќе се користи за било што друго, така да други игри не ми се битни и доволен е еден контролер.
  Слободно предложете каде да го купам и нов, само да е во државава и да може веднаш да се купи.

  Фала.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,117
  3,259
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ја имаш и на 360ка.
  Поевтино а ако ставиш чип ќе можеш и апдејти и песни да стаиш и други игри.
   
  На ImTheDude и krema им се допаѓа ова.
 3. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Сугестиите прифатени, менувам во Xbox 360, чипуван со Kinect.
  Секакви понуди добредојдени.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,117
  3,259
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Во тој случај:
  0. Срчни на форумов, некој продаваше.
  1. www.idc.com.mk
  2. Онајн Огласници

  Ако не е чипувано со RGH/JTAG гледај да е произведено пред Август 2008. Пишува позади на кодот - MFR
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bons

  bons
  Gaining Experience

  242
  70
  9 Април 2007
  Машко
  Фаќа прашина немам време да го играм, а детето уште ми е мало ;) Си го склопував полека, повели инфо:
  Xbox 360 120 GB, 2 контролера (wireless) + Kinect + 2 pack rechargeable батерии + WiFi module, head set за Xbox i неколку оргинални игри за Kinect, PES 2016, GTA 5.. треба да проверам точно што имам во фиока, а Just Dance 2017 ја имам на MS account-от купено, мислам дека може да се префрли лиценцата. Напомена не е чипуван.
  Не знам колку идат со цена моментално.. и колку вреди горе наведеното.
  Поздрав.
   
  На ImTheDude и skullmonkey им се допаѓа ова.
 6. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Mi odgovara, ajde na privatno da se dogovorime :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Купено од @bons . Фала Бојан.

  Може клуч на темата. Фала на сите (и за тие на пп) за предлозите и сугестиите.
   
  На skullmonkey и bons им се допаѓа ова.
 8. bons

  bons
  Gaining Experience

  242
  70
  9 Април 2007
  Машко
  Со здравје да си го користиш @ImTheDude и многу забава :)
  Поздрав.
   
  На skullmonkey и ImTheDude им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Jedah
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  472
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...