• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам x299 платформа

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
271
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Како што гласи насловот, потребна ми е x299 плоча и процесор. Може и рам меморија во комбинација.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,015
Мислења
854,644
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно