1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено КУПУВАМ Wi-Fi/BT мрежна карта HP Ralink RT3290

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од SaleSk, 22 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,589
  5,109
  20 Април 2007
  Машко
  Како што е наведено во насловот:
  КУПУВАМ Wi-Fi/BT мрежна карта HP Ralink RT3290.
  Картичката ја има во HP лаптопите најчесто, можеби нема да има проблем и со некоја компатибилна, но често НР знаат да прават проблеми со драјвери и подршка за нив. Инаку картичката е Ralink RT3290 802.11 bgn WIFI + Bluetooth BT HP COMPAQ 690020-001 Half Wlan Card по спецификација.
  На e-bay цените се движат околу 5$ но ме мрзи да ја чекам.

  [​IMG]
   
  На nikoa1809 и Garfield' им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,589
  5,109
  20 Април 2007
  Машко
  Купено на e-bay.
   
  На nikoa1809 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...