1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам VGA to HDMI адаптер или кабел

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Harrabed, 13 Февруари 2017.

 1. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,372
  1,446
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  [​IMG]
  Ми треба некој сличен ваков адаптер каде што ќе можам VGA Монитор да го приклучам во HDMI.
   
 2. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
  тебе не ти врши работа ова. Тебе ти треба активен конвертор. Ова на сликата е пасивен адаптер.
   
 3. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  345
  471
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Последна промена: 13 Февруари 2017
  На nik0la_ и Harrabed им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...