1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам USB стик SanDisk Ultra Fit 3.1 или 3.0 (128gb или 256gb)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Balanar, 23 Април 2019.

 1. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  Да пробам тука ако има некој, пред да порачам од courtesytrading на eBay. Имав 128gb од 3.0 верзијата (за во кола музика), но ја изгубив.

  Ова е 3.1 верзијата

  [​IMG]
  Oва е постарата верзија

  [​IMG]
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,787
  3,786
  28 oктомври 2008
 3. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,260
  2,514
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Порачај од CT, брзо стигнува.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Balanar и Oktar им се допаѓа ова.
 5. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  СТ? :)

  edit - Абе ме збрка, си го пишал скратено хахахах
  Знам дека брзо стигнува, за 6 дена ми стигна усб-то што го спомнав
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 6. moongose

  moongose
  Practice makes perfect

  1,747
  1,938
  19 Јули 2013
  CourtesyTrading, името на продавачот што си го линкал, инаку омилен на форумов за усб-а и мемориски картички.
   
  На Balanar и Oktar им се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,787
  3,786
  28 oктомври 2008
  Скапо било, ама веднаш достапно е...;)
  Како и да е, слушаш само FLAC што ти треба толку големо USB за музика? Јас имам 32-ка ultra fit во кола, и ми врши работа. А и не верувам дека во автомобил може до толку да се осети разликата...
   
  На Balanar и Oktar им се допаѓа ова.
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  Не, 320-ки. Ама има многу...RIAA да ги види фолдерите ќе ме затворат и клучот ќе го фрлат у Mariana Trench.

  А и плус други работи префрлувам на него по потреба (филмови, серии, апликации). Од многу никогаш доста...
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  976
  1,001
  6 Декември 2016
  Машко
  Стигна денес, на рамно 2 недели фати од форумскиот другар courtesytrading. Поспоро од претходниот пат, тогаш стигна за 6 дена :rolleyes:

  Брзини не барајте, немам УСБ 3.0 на домашниот лаптоп (на службениот може да пробам во тек на наредната недела).
  20190516_140052.jpg received_2439371706298787.jpeg
  Со поштенски марки, со сФе
   
  На Marko1234 и omegaRED им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. xaser
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  726
 2. SaleSk

  Рецензија SSD SanDisk Ultra 3D SSD

  Одговори:
  13
  Прегледи:
  925
 3. Gucci
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  669
 4. Gucci
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,109
 5. BorisSapphire
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  567
Вчитување...

Сподели

Вчитување...