1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам USB 3.0 AM-AM

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од ARMac, 17 Февруари 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,345
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нажалост не успеав да најдам ни во сет ни во анхоч. Во логинг го има на веб, ама не го најдоа во продавница. За екстерна кутија со ссд ми е, оригиналниот го загинав.

  Или ако знае некој кај да барам...


  Ваков
  [​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,396
  8,867
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ја ќе ти даам, мислам дека имам еден вишок.
  Има врска каков е кабелот или ќе заврши и од USB 2.0?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,345
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Па има да треба да е усб 3.0. Усб 2 имам јас кабли.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,396
  8,867
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас мислев дека разликата е само во контролерот а не и во кабелот.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,345
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Епа повеќе жици има, ама 4-те стари уште се користат за да има компатибилност.

  Усб 3 и 2

  [​IMG][​IMG]
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  350
  287
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  види такви кабли се на USB PCI-E Riser Cable па види имаше тука на форумот некој што продаваше за 200-300 ден.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Vakvi li ti trebaat ? IMG_20200217_185634.jpg IMG_20200217_185650.jpg
   
  На ARMac и Garfield' им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,014
  2,554
  21 Јануари 2011
  Машко
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,345
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Таков ми треба. Частам Кока кола и чоколадо кој ќе ми даде :) или пари сеедно
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Koj ti e najjblisku idi.
  Jas sum vo madzari.
  Kolku sakas vakvi imam ke ti dadam.
   
  На ARMac и Astro им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,345
  7,320
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Фала пане, завршив работа. Уствари го најдов стариот кабел. Паднал во кола под седиште.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. iface
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  409
 2. Motherboard
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  409
 3. Ron0n
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  493
 4. Delta111
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  434
Вчитување...

Сподели

Вчитување...