1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам ТВ (или менувам за волан Thrustmaster со доплата)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Noumenon, 29 Март 2019.

 1. Noumenon

  Noumenon
  Gaining Experience

  117
  68
  14 ноември 2009
  Машко
  Ми треба некаков ЛЕД/ЛЦД ТВ, од пониска класа, поефтин, не е потребен Андроид или било каков оперативен да има, доволно е и "HD Ready" да е, ми треба само да фаќа дигитални канали од кабелска за стариот.

  Евентуално ако некој е заинтересиран за размена со волан RGT Force Feedback Pro Clutch Edition - исправен, има force feedback и ефекти, со 3 педали и менувач, со минорен глич* што речиси не игра никаква улога во управувањето. Со моја доплата.
  *
  кога треба да се рецентрира сам, не го прави тоа баш точно на центар воланот, забегува налево за ептен малку (колку што се сеќавам). Не знам дали е хардверски проблем или се средува софтверска калибрација, ме мрзи да проверувам моментално бидејќи седи така спакуван сигурно повеќе од година. Меѓутоа не претставува некој проблем, а и кежуал играч нема ни да го примети тоа. Сепак не сакам да испадне некажано.
  Ја дочека судбината на речиси секој волан, игран 10ина пати дури е пројден меракот :)
   
Слични теми
 1. Стап
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  973
 2. Metuzalem
  Одговори:
  298
  Прегледи:
  22,470
 3. Boldozer
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  370
Вчитување...

Сподели

Вчитување...